Naujienos

„Stellantis“: 7 milijonai komercinių automobilių – tai ne riba, padvigubinsime šį skaičių

Praeitą mėnesį „Stellantis“ pagamino 7 milijoninį komercinį automobilį didžiausioje tokių transporto priemonių gamykloje Europoje – „Sevel“, įsikūrusioje Atesoje, Italijoje. Gamykloje yra gaminami legendiniai „Fiat Professional Ducato“ bei kiti modeliai, o jubiliejaus proga „Stellantis“ paskelbė planuojantis dvigubinti komercinių transporto priemonių gamybos apimtis iki 2030 metų bei net 40 proc. iš jų pagaminti varomus elektra.

Anot „Fiat Professional“ atstovų Lietuvoje, gamintojas neseniai pristatė strateginį veiklos planą „Dare Forward 2030“. Jame numatoma ne tik padvigubinti užimamą komercinių transporto priemonių rinkos dalį, ar gaunamas pajamas iki 2030 m. (lyginant su 2021 m.), bet ir rinkoms pristatyti net 26 premjeras, tame tarpe ir elektra varomus komercinius automobilius.

„Tai bus ypač įdomios premjeros, kurios padiktuos naujus standartus komercinių transporto priemonių rinkose“, – sako „Fiat Professional“ atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Ardzevičius.

Pirmąjį 2022 m. pusmetį „Stellantis“ buvo komercinių transporto priemonių rinkos lyderė ES30(2) ir Pietų Amerikos rinkose, užimdama atitinkamai 33,2 % ir 30,7 % rinkos. Bendrovė taip pat buvo ES30 baterinių elektrinių komercinių transporto priemonių (BEV) pardavimo lyderė, 2022 m. pirmąjį pusmetį užėmusi beveik 50 proc. BEV rinkos.

„Sevel“ komanda kasdien prisideda, kad padėtų mums pasiekti savo tikslą – būti neginčijamu komercinių transporto priemonių rinkos lyderiu“, – pažymėjo Stellantis vadovas Europai Uwe Hochgeschurtz, gamyklos jubiliejaus proga.

Italijoje esanti „Sevel“ gamykla buvo įkurta kaip bendra „FCA“ ir „PSA-Peugeot Citroën“ įmonė 1978 metais. 1981 m. atidarytos „Sevel“ gamyklos plotas yra daugiau nei 1,2 milijono kvadratinių metrų, kurioje per dieną vieni geriausių pasaulio komercinių automobilių meistrai gali pagaminti iki 1 200 transporto priemonių.

„Tai didžiausia ir lanksčiausia lengvųjų komercinių transporto priemonių gamykla Europoje, galinti gaminti įvairių konfigūracijų transporto priemones“, – sako A. Ardzevičius.

„Ducato“ automobiliai jau eilę metų yra populiariausi komerciniai automobiliai Europoje. Tuo tarpu pilnai elektra varomi „E-Ducato“ taip pat spėjo pasižymėti ir pelnyti tokius tarptautinius įvertinimus kaip „Metų sunkvežimis 2022“ bei „Metų tvariausias sunkvežimis 2022“.

Back to top button