Naujienos

„Stellantis“ vienu metu atnaujino visus „Citroën“, „Fiat“, „Opel“ ir „Peugeot“ furgonus

„Stellantis“ koncernas visapusiškai atnaujino lengvųjų komercinių automobilių gamą, kurie yra parduodami su „Citroën“, „Fiat“, „Opel“ ir „Peugeot“ prekės ženklais.

Plačią modelių gamą siūlantis „Stellantis“ tikina, jog bendrovės tikslas iki 2025 m. pasiūlyti visų šiandien gaminamų modelių elektrines versijas, kurios atlieptų mažo ir didelio verslo poreikius. O tai padės padaryti ypatingai plati modelių, variklių ir modifikacijų įvairovė.

Štai, kompaktiški ir universalūs „Citroën Berlingo“, „Fiat Doblo“ ar „Peugeot Partner“ galimi ne tik su benzininiais ar dyzeliniais varikliais. Kiekvienas iš jų yra galimas su elektrine pavara, leidžiančia įveikti iki 330 km viena įkrova.

„Stellantis“ koncerno furgonų gama
„Stellantis“ koncerno furgonų gama

Šiuose furgonuose taip pat buvo įdiegta šūsnis pagalbinių technologijų. Pavyzdžiui, galinio vaizdo veidrodėlio vietoje sumontuota „Dynamic Surround Vision“ sistema, patobulintos parkavimo pagalbos ir važiavimo greitkelyje sistemos. Atnaujintuose furgonuose taip pat numatytos tokios saugumo priemonės kaip įspėjimo apie užfiksuotą vairuotojo nuovargį sistema, kelio ženklų atpažinimo funkcija, palaikymo eismo juostoje asistentas, automatinio avarinio stabdymo sistema su pėsčiųjų ir dviratininkų atpažinimo funkcija, greičio ribotuvas ir kt.

Su dviem arba trimis sėdimosiomis vietomis komplektuojami kompaktiškieji furgonai gali būti pasirenkami dviejų ilgių bei gali sutalpinti iki iki 4,40 m3 krovinio, o jo naudingoji apkrova siekia 1 toną. Atlenkus viduryje esančios sėdynės atlošą, ją galima nesunkiai transformuoti į patogų staliuką, o šis funkcionalumas taip pat gali pasitarnauti prireikus vežti ilgus krovinius.

Žvelgiant į vidutinio dydžio furgonų gamą, priklausomai nuo poreikių, naująjį „e-Expert“ (ar kitus techninius dvynius) galima pasirinkti su viena iš dviejų siūlomų baterijų: 50 kWh baterija leidžiančia nuvažiuoti iki 224 km, o 75 kWh baterija suteikia galimybę viena įkrova įveikti iki 350 km.

Papildomai „Stellantis“ siūlys šiuos furgonus įsigyti su 120 AG arba 145 AG „BlueHDi“ dyzeliniais varikliais ir 6 laipsnių mechanine pavarų dėže bei su 180 AG galios „BlueHDi“ jėgaine, kuri derinama su 8 laipsnių automatine transmisija. Beje, pastaroji gali būti montuojama ir su 145 AG dyzeliniu varikliu.

Taip pat siūloma vandeniliu varoma versija, kuri vienu baku nuvažiuoja iki 400 km (WLTP metodikos bandymų rezultatai šiuo metu sertifikuojami).

Technologijų arsenale – patogios vairuotojo pagalbos sistemos, tokios kaip „Highway Driver Assist“, adaptyvioji greičio palaikymo sistema su stabdymo ir pajudėjimo iš vietos funkcija, palaikymo eismo juostoje sistema ir elektrinis vairo stiprintuvas, kuris pagerina manevringumą, dabar yra standartinė „Citroën Jumpy“ ir „Peugeot Expert“ įranga.

„Fiat“ komercinių automobilių gama
„Fiat“ komercinių automobilių gama

Sunkiąja artilerija vadinami furgonai („Fiat Ducato“, „Peugeot Boxer“ ir kiti) gali būti aprūpinti pažangiu 200 kW (270 AG) galios 100 proc. elektriniu varikliu, kuris suteikia galimybę viena įkrova įveikti iki 420 km. Tiek išorėje, tiek viduje atnaujinti furgonai, nesumažinant maksimalios apkrovos, siūlomi su komforto ir saugumo patobulinimais.

„Stellantis“ pabrėžia, jog jie pasižymi vairavimo komfortu ir saugumu bei plačiausia siūloma įranga savo segmente. Jo leistina apkrova siekia 1500 kg, o krovinio tūris – iki 17 m3. Šie modeliai taip pat pažymi proveržį elektrinių furgonų kategorijoje su 200 kW (270 AG) elektriniu varikliu ir iki 420 km nuvažiuojamu atstumu viena įkrova.

Patogumui užtikrinti furgonai aprūpinti berakte atrakinimo sistema bei elektriniais stovėjimo stabdžiu. Automobilio „nervų sistemos“ centru apibrėžiamas 10 colių centrinis lietimams jautrus ekranas, kuriame pasiekiama informacijos ir pramogų sistema, įskaitant „TomTom“ 3D navigaciją ir belaidžiu ryšiu veikiančias „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ programėles.

Skirtingų versijų modeliai siūlomi dviejų ilgių (L2 ir L4) ir yra naudojami kaip pagrindas įvairioms konfigūracijoms, siūlomoms su vienguba arba dviguba kabina.

Furgonus taip pat galima pasirinkti su 2.2 l „BlueHDi“ 120 AG, 140 AG ar 180 AG galios varikliais, derinamais su 6 laipsnių mechanine pavarų dėže. Naujuosius 140 AG ir 180 AG variklius taip pat galima rinktis ir su 8 laipsnių automatinę pavarų dėže.

Panašūs įrašai

Back to top button