Naujienos

„Subaru“ vardas toliau skamba ralio varžybose: pristatė naują „WRX“ bolidą

„Subaru“ jau kurį laiką nedalyvauja Pasaulio ralio čempionate, tačiau įžymios markės emblema pažymėti sportiniai bolidai yra nuolatiniai regioninių varžybų dalyviai. Ypač Jungtinėse Valstijose.

Puikus to pavyzdys – Jungtinių Valstijų asociacijos čempionatui sukurtas naujutėlis ralio automobilis, kurio sportinis debiutas įvyks jau rugpjūčio 24-25 dienomis, Minesotoje vyksiančiame „Ojibwe Forrest Rally“.

Japoniškos markės atstovai teigia, jog šiųmetiniai pasirodymai ralio trasose bus bandomieji, tačiau 2024-ųjų sezone „Subaru“ šalies pirmenybėse dalyvaus net su dviem naujutėliais „Subaru WRX“ automobiliu.

Pirmąjį komandinį ekipažą sudarys Brandonas Semenukas ir Keatonas Williamsas, o antrąjį vairuos garsus lenktynininkas Travisas Pastrana.

Automobilio kūrimas prasidėjo maždaug prieš 18 mėnesių, kai „Subaru Motorsports“ padalinys į savo dirbtuves atsivežė pirmąjį serijiniu būdu gaminamą „Subaru WRX“ modelį ir pradėjo jį modifikuoti. Parengti automobilį varžyboms taip pat padėjo „Subaru Motorsports“ ir techninis partneris „Vermont SportsCar“.

Subaru WRX bolidas
Subaru WRX bolidas

Visus keturis automobilio ratus suka specialiai šiam bolidui pagamintas 2,0 litrų, 4 cilindrų opozicinis variklis. Jis sureguliuotas taip, kad jo maksimali išvystoma galia siektų 324 arklio galias ir 515 Nm.

Taip pat buvo modifikuota automobilio važiuoklė – joje sumontuotos specialiai pritaikytos „R53 Suspension” spyruoklės ir amortizatoriai. Kartu buvo pakeisti ir kiti komponentai, dėl kurių automobilis galėtų geriau susidoroti su važiavimu ant įvairių tipų dangos.

Automobilio važiuoklė buvo sustiprinta papildomomis suvirinimo siūlėmis, o salone įrengtas pagal atitinkamus standartus pagaminti saugos lankai. Viduje taip pat sumontuotos „Sparco ADV“ sėdynės su HANS sistema, apsaugančia vairuotojo kaklo stuburą.

Daugiau informacijos apie naująjį „WRX“ automobilį ir jo kūrimą turėtų būti atskleista šešių dalių dokumentiniame filme, kurį „Subaru“ planuoja paskelbti savo „YouTube“ kanale nuo rugpjūčio 9 d.

Panašūs įrašai

Back to top button