DriftasSportas

Suomijoje vykusiose „Drift Masters“ varžybose dalyvavusį Benediktą Čirbą sustabdė gedimai

Savaitgalį Suomijoje nuvilnijo trečiasis Europos šonaslydžio čempionato – „Drift Masters“ etapas, kuriame Lietuvos vardą gynė vienintelis mūsų šalies atstovas – Benediktas Čirba.

Lietuvos sportininkas dėl sprogusio reduktoriaus kovas etape užbaigė dar TOP16 formate ir liko dvyliktas, tačiau susumavus trijų etapų rezultatus pakilo per vieną poziciją aukštyn ir dabar yra dešimtas tarp geriausių Europos šonaslydininkų.

Nenuspėjama kvalifikacija

Suomijoje esančiame didžiausiame atrakcionų parke – „Power Park“ šonaslydžio varžybos vyko pirmą kartą, todėl susirinkusiems 57 dalyviams iš Europos, ir ne tik, tai buvo ir naujas iššūkis – susidoroti su lėta, tačiau techniška trasa ir teisėjų pateikta užduotimi.

Nenuspėjamų oro sąlygų lydimi dalyviai penktadienį rungėsi kvalifikacijoje dėl patekimo į TOP32 finalines kovas. Norėdami įveikti kvalifikacijos barjerą dalyviai turėjo surinkti ne mažiau nei 78 balus. Tuo metu Lietuvos atstovas Benediktas Čirba jau pirmuoju važiavimu iš teisėjų pelnė 88 taškus ir užsitikrino saugų rezervą. Prapliupęs lietus daugeliui dalyvių pakišo koją.

Antrojoje sesijoje rezultato pagerinti nepavyko ir pačiam B. Čirbai, tačiau šis galutinėje lentelėje užėmė 11 poziciją ir užsitikrino bilietą į šeštadienį vykusias finalines dvikovas. Tuo metu kvalifikacijos geriausiai pasirodė: Conor Shanahan – 97 taškai (Airija), Piotr Wiecek – 96 taškai (Lenkija) ir Lauri Heinonen – 93 taškai (Suomija).

Benediktas Čirba „Drift Masters“ varžybose Suomijoje
Benediktas Čirba „Drift Masters“ varžybose Suomijoje

Nuo tolimesnių kovų sustabdė reduktoriaus sprogimas

Į Suomijoje vykusį Europos šonaslydžio čempionatą Benediktas Čirba pagaliau sugrįžo su savo naujuoju, 910 AG turinčiu BMW E92 Eurofighter, kuris valdomas šonaslydžio meistro trasa skriejo itin preciziškai. Tai leido be didesnių sunkumų įveikti pirmąjį konkurentą – lenką Jakub Przygonski ir patekti į atkrentamąsias TOP16 kovas.

TOP16 formate B. Čirba prie starto susitiko su vienu iš čempionato favoritų ir lyderių – airiu, Jack Shanahan. Abu oponentai nebuvo nusiteikę vienas kitam nusileisti ir tai puikiai atsispindėjo trasoje.

Teisėjai norėjo išvysti sportininkus suremiančius kėbulus trasoje dar kartą ir skyrė jiems kovos pakartojimą (one more time). Deja, antrosios dvikovos baigties negalėjo nuspėti niekas. Pakartojimo metu „Power Park“ arenoje nuaidėjo nieko gero nežadantis garsas, kuris tik startavus sklido iš geltono BMW E92 Eurofighter. B. Čirbos automobilio reduktorius sprogo ir skilo į dvi dalis – kartu sustabdęs mūsų šalies sportininką nuo potencialios pergalės, kuria tikėjo ne tik fanai, bet ir pats lenktynininkas.

Benediktas Čirba „Drift Masters“ varžybose Suomijoje
Benediktas Čirba „Drift Masters“ varžybose Suomijoje

„Tai yra techninis sportas, kuriame kartais lūžta metalas, o kartais lūžta kiti daiktai. Šiandien turime sulūžusį reduktorių ir pabaigtas kovas TOP16, bet kartais taip nutinka“, – po varžybų komentavo B. Čirba, etape likęs 12-as. Nepaisant to, lenktynininkas bendroje čempionato lentelėje, susumavus trijų etapų rezultatus, sugebėjo pakilti per vieną poziciją ir dabar yra dešimtas.

Tuo metu, etape Suomijoje, pergalę šventė broliai iš Airijos – Conor Shanahan (1 vieta) ir Jack Shanahan (2 vieta) bei trečias likęs portugalas – Diogo Correia.

B. Čirba revanšo Europos šonaslydžio čempionate sieks jau po keleto savaičių – liepos 29-30 dienomis, Bikernieki trasoje, į kurios tribūnas šonaslydžio fanai jau spėjo iššluoti visus bilietus.

Panašūs įrašai

Back to top button