RalisSportas

SVC komanda: 300 ežerų ralis – malonumas virto mūšiu dėl išlikimo!

Nors 300 ežerų ralio dulkės jau tikrai nusėdo, tačiau įspūdžiai ir diskusijos apie praėjusį ralį dar tikrai ne. Organizatoriai žadėjo įspūdingą ralį – pažadą įvykdė. Didžioji dalis girdėtų, matytų atsiliepimų iš žiūrovų tikrai teigiami. Kiek įvairesnio vertinimo galima sulaukti iš ralio dalyvių. Šį kartą tikrai daug dalyvių nebaigė ralio dėl techninių gedimų, prie kurių prisidėjo ir organizatorių pasiūlyti dirbtiniai tramplynai. Kokie dalyvių atsiliepimai apie šį ralį teiraujamas Vilniaus SVC komandos vadovo Andrejaus Savčenko ir SVC sportininkų.

Andrejau, kokie jūsų komandos ekipažų pasiekimai?

Svarbiausias pasiekimas, kad iš 5 startavusių ekipažų visi finišavo. Tiesa, Karolis Raišys finišavo pagal „superralį“, bet finišuodamas  4 vietoje tarp LARAČ dalyvių, jis gavo 20 įskaitinių taškų ir išsaugojo 2 poziciją čempionate. Džiugina, kad 5 startavę ekipažai finiše „atsivežė“ net 4 prizines vietas.

Kaip vertinate pasiektus rezultatus – ar jie patenkino tikslą, kurį buvote išsikėlę?

Iš dalies. Dėja, dėl technikos gedimų, visiems be išimties ekipažams šis ralis iš malonumo pavirto mūšiu dėl išlikimo. Bet finišas buvo to vertas!

Kaip vertinate ralio organizavimą? Kokį balą rašytumėte?

Ralis buvo puikus ir siaubingas kartu. Bet vertinant, kad renginys tokio masto buvo pirmasis Lietuvoje, manyčiau, kad bendras įvertinimas „gerai“, su sąlyga, kad kitiems metams trūkumai bus pašalinti.

Kur sportininkai treniruojasi tarp čempionato etapų?

Čempionato etapuose :)
Dažniausia treniruotiems laiko nebelieka. Pasitaikius progai dalyvaujama įvairiausio lygio sprintuose ir t.t. Stenogramų treniruotiems nauduojami bendro naudojimo keliai, vairavimo įgūdžių tobulinimui – įvairios uždaros trasos, tokios kaip „Automotoparkas“.

Toliau su klausimais judame prie devyniolikmečio Edvino Bieliausko, turbūt jauniausio šio ralio dalyvio.

Edvinai, kaip tau šis ralis?

Ralis paliko tikrai daug gerų įspudžių, neskaitant net to, kad abi varžybų dienas buvo ir nemažai  kontrastingų emociju…

Patiko be išimties viskas. Pradedant nuo apšilimo greičio ruožo, baigiant dirbtiniais traplynais Zaraso ežero saloje. Labiausiai patiko tai, kad renginys buvo gausiai reklamuojamas ir laukiamas ne tik dalyvių, bet ir žiurovų. Smagu, kad ir dabar po varžybų praėjus ne mažai laiko, apie jas vis dar yra kalbama.

Kelintos tai Jūsų ralio varžybos?

„300 Lakes Rally“ buvo mūsų debiutinės varžybos LARAČ, todėl džiugu, kad viskas sutapo taip, jog debiutas įvyko tokio aukšto lygio varžybose.

Galbūt atsitiko kažkoks linksmas įvykis šio ralio metu, apie kurį galėtum papasakoti?

Tikriausiai linksmiausia kas galėjo nutikti mūsų ekipažui, tai netikėtai užimta prizinė vieta debiutiniame ralyje :DDD

Kokius tikslus sau keliate sportinėje karjeroje ilguoju laikotarpiu ir kokios sekančiose varžybose išvysim Jūsų ekipažą?

Tikslai paprasti – važiuoti savo malonumui ir stengtis nuolatos gerinti sportinę formą. Ateičiai planų yra daug, tačiau kuris iš planų virs realybe dar neaišku.  Tikiuosi, kad neužilgo vėl galėsiu vingiuoti ralio trasomis!

Kitas SVC komandos sportininkas – Vytautas Dusevičius, šį ralį turbūt prisimins dar ilgai. Jų ekipažas paskutinį greičio ruožą visą įveikė penkta pavara. Kaip viskas klostėsi, klausiame paties Vytauto.

Kas labiausiai patiko/nepatiko 300 ežerų ralyje?

Tai turbūt daugiausiai diskusijų sukėlęs ralis šiame sezone. Patiko greičio ruožai, policijos darbas mieste valdant eismą, organizatorių parūpinta plovykla prieš serviso zoną, na, ir žinoma Battery ir Playboy merginos ;) Neapsieita ir be trūkumų – mašinas laužantys tramplynai Zaraso saloje (problemą buvo galima išspręsti paliekant gesinimus prie tramplynų ir leidžiant lenktynininkams pasirinkti – šokti per tramplyną ar ne), techninė komisija kitame mieste ir ypač ilgos pertraukos tarp greičio ruožų, sėdint kokiame kaime, kur nėra net vandens atsigerti. Į naktį nusitempusi apdovanojimų ceremonija ir kuriozas apdovanojant S-2000 klasės prizininkus taip pat nepapuošė renginio. Tą patį galima pasakyti ir apie renginio vedėjus, su juokais apie „aną galą“ ir nevykusiais komentarais ralio tema.

Kelintos tai Jūsų ralio varžybos?

Neskaičiavau varžybų, bet tai yra mano antrasis sezonas automobilių sporte.

Tai kaip ten buvo su ta pavarų dėže?

Greičių dėžės gedimą pastebėjome jau 8-ame greičio ruože. Prapuolė antras bėgis ir dėžė pradėjo skleisti tokius garsus, kad tiktų siaubo filmams įgarsinti :) Iki ralio pabaigos buvo likę dar virš 100 kilometrų. Vilties buvo nedaug, kad sugebėsime pasiekti finišą. Su kiekvienu pravažiuotu greičio ruožu situacija tik blogėjo – paeiliui dingo pirmas, trečias, galiausiai ir ketvirtas bėgis. Išbėgo tepalai, pradėjo prasukinėti sankaba. Paskutinįjį greičio ruožą startavome turėdami tik penktą pavarą, o pavarų svirtį reikėjo pastoviai laikyti. Privažiavime iki GR’o sustatėm savus žmones, kad nuo keliuko pravaikytų praeivius, nes žinojom, kad sustoję, penktu bėgiu į kalną jau nebepajudėsim. Traplynus ir posūkius teko važiuoti vairuojant viena ranka. Šiaip taip pasiekėme paskutinįjį uždarą parką, kur tuoj subėgo žmonės su gesintuvais, nes iš mašinos vertėsi dūmai nuo susvilusios sankabos. Didžiausias džiaugsmas buvo tai, jog visgi pasiekėme finišą, vieta ir prasti greičio ruožu laikai jau neberūpėjo :)

Kokius tikslus sau keliate sportineje karjeroje ilguoju laikotarpiu?

Pagrindinis tikslas yra tiesiog važiuoti. Kaip daugeliui žinoma, šis sportas nėra iš pigiųjų, netgi važiuojant standartinių automobilių klasėje. Todėl beveik viskas priklauso nuo to, ar pavyks rasti rėmėjų ateinančiam sezonui.

Na, o artimiausiuose planuose yra rugsėjo 10-11 dienomis vykstantis paskutinis šių metų ralio čempionato etapas. Svajoju dar pravažiuoti Saaremos ralį, bet kol kas tai dar tik labai migloti planai.

Pasinaudodamas proga norėčiau padėkoti „Automanams“ už automobilių sporto populiarinimą, „Nikodemai“ ir „Evaxiui“ už užfiksuotas ralio akimirkas, „Sportinio vairavimo centrui“ ir treneriui Andrejui Savčenko už kantrybę ir vertingas pamokas, „Juridolai“ už bemieges naktis ruošiant sportinį automobilį ir visiems fanams palaikiusiems mūsų komandą ir ekipažą!

Aurimo Buteikio taip pat klausimą įspūdžių.

Kaip vertinate šį ralį?

Ralis puikus, aukšto lygio. Nuo susipažinimo iki varžybų, bet tie nelemti :/ tramplynai gerokai paderino automobili, tai tik toks minuselis.

Kelintos tai Jūsų ralio varžybos?

Kad jau nebeskaiciuoju :), o iš rimčiausių tai ko gero antros tokios rimtos, kuriose buvo daug skirtingų greičio ruožų ir įvairios kelio dangos, reljefo.

Kaip šias varžybas atlaikė Jūsų technika?

Techninės bėdos mus ištiko tikrai netiketai. Pirmą ralio dieną atsisakė veikti kuro siurblys. Ligą sužinojome tik antros dienos pirmąjame GR‘e, nes baigę remontą trečią valandą nakties, po pirmos ralio dienos,  jau nebeturėjome jėgų išbandyti automobilio. Manėme, kad reiks nuleisti rankas, bet su draugų pagalba sugebėjome startuoti antrą ralio dieną ir kovoti dėl aukščiausių rezultatų. Nedaug, bet pritruko :)

Kokius tikslus sau keliate sportinėje karjeroje ilguoju laikotarpiu?

Geras klausimas, į kurį visi žino atsakymą :) … Sportuosim, kol kvėpuosim :) …

Kokiose sekančiose varžybose startuosite?

Reikėtų užbaigti B-lygos sezoną. O jo pabaiga nusimato sunkoka…, reiks kovoti iki galo!!!! Sekančios –  Žemaitijos ruduo, tai ten ir susitiksim !!!

Kaip Vilniaus m. SVC komandai sekėsi važiuoti šiame ralyje, siūlome pasižiūrėti video.

Back to top button