Straipsniai

„Taikos dragų“ organizatoriai : „Buvo labai malonu tapti didžiulio festivalio dalimi“

Praėjusį savaitgalį, viename populiariausių Lietuvos kurortinių miestelių – Druskininkuose, įvyko tarptautinis „Dragfest.lt“ vardu pavadintas traukos varžybų festivalis į kurį buvo kviečiami pačių pajėgiausių automobilių vairuotojai. 

Praėjusį savaitgalį, tame pačiame miestelyje, to pačio festivalio metu įvyko populiarios „Taikos Dragų“ lenktynės, kurios skirtos ne tik profesionalams, bet ir mėgėjams. Tiems automanams, kurie vairuoja ne draginę, bet standartinę bulką. Norėdami sužinoti kaip praėjo „Taikos dragų“ etapas, pakalbinome du šios lenktynių serijos organizatorius – Lauryną ir Luką.

Emocijoms nuslūgus – pakalbėkime apie Druskininkuose vykusį „Taikos dragų“ etapą. Keliais balais įvertintumėte įvykusias varžybas?

Laurynas – Pats „Dragfest.lt“ yra milžiniško mąsto renginys ir vien mintis, kad esame pakviesti būti jo dalimi žavi kiekvieną kartą apie tai pagalvojus. Suvaldyti tokį renginį reikia pakankamai daug išteklių. Patys „Taikos Dragai“ praėjo tikrai sklandžiai, apart penktadienio renginio vėlavimo dėl lietaus ir techninių kliūčių, taigi bendras balas būtų stiprus septynetas.

Lukas – Emocijos po 3 dienų „fiestos“ niekur taip greitai nedingsta. Renginį galiu vertinti aukštais balais, labai smagu buvo grįžti į gatvę, kurią „Dragfest.lt“ organizatoriai sugebėjo paversti rimtai atrodančia trasa su tribūnomis.

Drag Fest (23)

Kas labiausiai nustebino?

Laurynas – Žiūrovų tribūna. Nesame matę tokio aukščio tribūnos nei viename Lietuvos sporto renginyje, tai buvo kažkas tokio WOW!

Lukas – Labiausiai nustebino žiūrovų atsidavimas. Nepaisant permainingo oro ir vėlaus vakaro, į „Taikos dragų“ pasilakstymą susirinko nemažas kiekis žiūrovų. Paprastai savo renginiuose turime ir „Show off“, kurio zonoje bazuojasi dauguma žiūrovų. Šį karta turėjome tik lenktynes. Visi įtemptai jas žiūrėjo, bei sirgo už savo favoritus.

Automobilių parkas buvo spalvingas. Kurio dalyvio bolidas labiausiai įsiminė?

Laurynas – Turėjome ne vieną ir ne du dalyvius kurie traukė akį. Tiek „Nissan GT-R“, tiek vienintelė Lietuvoje – „Toyota Caldina“.

Lukas – Tikriausiai labiausiai įsiminė geltonos spalvos „E60 M5“. Nes gavęs ne viena pastabą iš starto teisėjo ir pamokymus iš mūsų, jis vistiek nepasidavė ir bandė siekti rezultato. Kaip teko šnekėt su juo vėliau, jis sakė – „Esu įpratęs visada laimėti, o dabar visi mane aplenkė.Bet man buvo smagu“.

Drag Fest (17)

Ar visų važiavimų metu buvo vienas ryškus lyderis?

Laurynas – Turėjome, berods, 4 greičiausius dalyvius, tai : Deividas Visockis su „BMW 535“, Artūras Simonavičius su „Mazda 323 GTX“, Dovilė Simonavičienė su dar viena „Mazda 323 GTX“ bei Airida Beniušienė su „Nissan GT-R“. Visi šie dalyviai be didesnių problemų lipdavo iš 9 sekundžių ir važiuodavo apie 140 km/val.finiše.

Lukas – Penktadienio vakarą ryškiausias lyderis buvo Deividas su „BMW 535“. Buvo gražu žiūrėti kaip galu varomas automobilis greitai startuoja nuo linijos.Nors pačiame pirmame važiavime Deividas „ pametė“ automobilio galą. Tačiau jei gerai pamenu, tai buvo jo vienintelis „ratų prasukimas“ trasoje tą vakarą.

Esate aktyvūs traukos lenktynių organizatoriai. Ar juntamas dalyvių pagreitėjimas, palyginus su praėjusiais metais?

Laurynas- Juntamas ir labai akivaizdžiai, visi pilotai tobulina ne tik savo įgūdžius bet ir automobilius, pagreitėjimas akivaizdus.

Lukas – Taip. Visi tobulėja, startai gerėja, technika irgi nesuprastėjo. Malonu matyti progresą ir žmonių norą dalyvauti tokio tipo varžybose.

Drag Fest (25)

Tai buvo savotiškas pasiruošimas prie didįjį renginį Kaune – Urmo bazėje. Ar sekančiose varžybose išvysime „Dragfest“ festivalyje riaumojusius monstrus?

Laurynas – Taip, šitą mes garantuojame. Turėsime ne vieną ir ne du dalyvius kurie lenktyniauja Lietuvos Drag čempionate. Reziumuojant ir kalbant trumpai – tai bus ne vienas ir ne penki automobiliai, kurių galia bus didesnė nei 500 arklio galių.

Lukas – Tikėkimės, kad taip. Nesinori per daug prisikalbėti, bet pora naujokų jau užkrėtėme „Taikos Dragų“ narkotikais.

GALERIJA ( ARNAS PAUL MEDIA )

GALERIJA ( AD INFINITUM )

Norėtume priminti, jog „Taikos dragų“ varžybos Kaune, populiariame „Urmo“ miestelyje įvyks liepos 2 dieną.

Back to top button