„Taikos dragų“ organizatoriai : „Sugrįžtame su trenksmu“

„Taikos dragai“ – mėgėjiškų varžybų vardas, kuris buvo skanduojamas ne vieną ir ne du kartus. Savotišku fenomenu tapusios varžybos užsiaugino didžiulį gerbėjų būrį, kuris su nekantrumu laukdavo būsimų varžybų. Tačiau pastaruoju metu „Taikos dragų“ vardas buvo išnykęs iš automanams skirtų renginių kalendorių.

Džiugi žinia yra ta, jog po ilgesnės pertraukos „Taikos dragai“ sugrįžta ir sugrįžta ne į „Nemuno žiedą“ su kuklia matavimo įranga. Mėgėjiškų varžybų organizatoriai sugrįžta su dviem didžiuliais etapais, kurie vyks skirtinguose miestuose. Tad norėdami sužinoti daugiau – pakalbinome „Taikos dragų“ organizatorius.

„Taikos dragai“ varžybos po ilgokos pertraukos sugrįžta. Kur buvote „pradingę“?

Tikriausiai visi manė, jog „Taikos Dragai“ mirė. Anaiptol! Labai ilgai svarstėme įvairias galimybes, nes sulig kiekvienu renginiu matėme potencialą ir turėjome viziją kokį renginį norime matyti. „Nemuno žiedo“ trasa ir administracijos požiūris mūsų nebetenkino, taigi nusprendėme nedaryti renginio tol, kol negalėsime pasiūlyti kokybės. Žinoma šia pertrauka pasinaudojo konkurentai sukurdami tokio pačio formato renginį. Iš kitos pusės, negalime pykti. Mūsų tikslas visada liks toks pats, aukščiausios prabos šou.

Kaip suprantame, vyko intensyvus pasiruošimas naujam, stipresniam sezonui?

Pasiruošimas vyko dar nuo paskutinio renginio. „The Last Show“ buvo vienas didžiausių renginių per visą „Taikos dragų“ istoriją. Kartu su „Extreme Drivers“ klubu stebėjome kaip galime susitvarkyti su tokiu dalyvių ir žiūrovų srautu, ką galime padaryti geriau. Pamokas išmokome, žinome kokių klaidų negalime daryti ir kokius dalykus reikia tobulinti.

Iki šiol „Taikos dragai“ vyko Kauno miesto ir rajono apylinkėse. Artimiausios „Taikos dragų“ varžybos vyks ne tik Kaune, bet ir kituose miestuose. Kodėl?

Taip jau nutiko, kad pernai gavome pasiūlymą padaryti „Run what you bring“ mini varžybas „Dragfest“ festivalio metu. Tai buvo pirmasis kartas, kai „Taikos Dragai“ žengė į pro lygą. Su tikra laiko matavimo įranga ir tikra ¼ mylios atkarpa. Tai buvo puikus šansas išbandyti savo jėgas „profų aikštelėje“.

Nuotrauka

Varžybos mieste – didžiulis iššūkis organizatoriams, ar ne?

Didžiausias iššūkis yra renginio kaina. Galime pasakyti, kad renginio sąmata senaisiais pinigais yra penkiaženklė. Sakom senaisiais, nes įspūdingiau skamba. (juokiasi) Renginys mieste yra mūsų sena svajonė, jau labai senai norėjome padaryti dragą Urme. Kadangi jau turime patirties kaip padaryti kokybišką renginį, su didesnėmis problemomis nesusiduriame. Svarbiausia komanda žinanti ką daryti vienu ar kitu atveju.

Kaip miestų savivaldybės žiūri į mėgėjiškų varžybų organizavimą mieste?

Esame labai dėkingi Kauno miesto savivaldybei, kurie tikrai geranoriškai padeda viskuom kuo gali. Manome, kad Kauno vadovai yra patenkinti, kad užkirtome kelią nelegalioms lenktynėms. Už tai juk ir padėką gavome!

Kelių „Taikos etapų“ šiemet galime tikėtis? Ar po grandiozinio renginio Kaune sugrįšite į „Nemuno žiedą“? O galbūt šias varžybas pamatysime ir Vilniuje?

Planų tikrai turime, tačiau nenorime užbėgti įvykiams už akių, o gal labiau nenorime visko išpasakoti. Po to vėliau bus sudėtingiau tai pasiekti. Renginių serijos „Nemuno žiedo“ trasoje jau nebeplanuojame, kadangi matome kaip greitėja automobiliai, ten tobulėti tiesiog fiziškai neturime kur. Kaip ir sakėme, norų daryti renginius kituose miestuose tikrai turime, tačiau ar jie bus, parodys tik laikas.

Nuotrauka 1

Druskininkuose vykstantis  „Taikos dragų“ etapas vyks kartu su „Drag Fest“.  Kodėl? Norite į rimtų žaidėjų aikštelę pritraukti naujokus ir mėgėjus?

Kadangi šio sporto organizatorių Lietuvoje yra vienetai, visi esame bičiuliai ir bendraujame kone kasdien. Dar kovo mėnesį susitikę su „Dragfest“ festivalio organizatoriumi nutarėme, kad „Taikos Dragai“ kartu važiuoja į Druskininkus. Tik šį kartą turėsime ne vieną, o du lenktynių vakarus. Mūsų vienas iš pagrindinių tikslų ir yra supažindinti jaunimą su šiuo sportu, padėti suprasti kas nuo ko prasideda dragas. Galime tik pasidžiaugti, kad savo tikslus mes įgyvendiname, dar pernai esame matę ne vieną mūsų renginio dalyvį pradėjusį važiuoti Lietuvos čempionate. Tai leidžia daryti prielaidą, kad judame teisinga linkme.

Ar „Taikos draguose“ norintys dalyvauti automanai gali važiuoti tik su specialiai ruoštu bolidu?

Renginio formatas nesikeičia. Važiuoja visi kas nori. Vienintelis reikalavimas – techniškai tvarkingas automobilis. Vis labiau pradedame kreipti dėmesį į renginio saugumą, taigi turėsime ir šiokią tokią naujovę – techninę apžiūra prieš startą. Manome, kad tai įves šiek tiek disciplinos vairuotojų atžvilgiu.

Kaip vyks techninė apžiūra? Į ką kreipsite didžiausią dėmesį?

Techninė apžiūra vyks tokiu pačiu principu kaip ir kiekvienose automobilių sporto varžybose techninės komisijos metu. Kreipsime dėmesį į bendrą automobilio stovį ir visus reikšmingus saugumui techninius mazgus.

Pakalbėkime apie lenktynes Urmo miestelyje. Kokio ilgio trasos gali tikėtis renginio dalyviai?

Netrukus turėsime bandymų sesiją su Pro lygos automobiliais kurie 1/4 mylios įveikia per 11 s. Tada galėsime spręsti kokio ilgio trasą pasirinkti. Taip, mes suprantame, kad tiek dalyviai tiek žiūrovai nori 1/4 mylios, bet visų sveikata ir saugumas mums svarbiausias.

Iki kada vyksta dalyvių registracija? Ar „Taikos dragai“ vis dar priima tuos automanus, kurie nori dalyvauti ne lenktynės, bet „Show Off“ dalyje?

Dalyvių norinčių stoti prie starto linijos registraciją skelbsime birželio pirmomis dienomis, tačiau registruotis varžybose bus galima ir renginio dieną. „Show off“ registracija jau atidaryta. Savo automobilių nuotraukas ir aprašymus reikėtų mums siųsti el.paštu.

Daugiau informacijos apie drago lenktynes Urmo miestelyje ČIA.

Daugiau informacijos apie lenktynes Druskininkuose surasite ČIA.

Nuotraukų autorius – Mantas Gričėnas

Panašūs įrašai

Back to top button