Formulė1Sportas

Tarptautinės automobilių sporto federacijos akiratyje – trys Formulės 1 komandos, kurios galimai viršijo biudžeto lubas

Prieš porą savaičių „Formulės 1“ pasaulyje pasklido gandai, jog gali kilti naujas skandalas dėl biudžeto „lubų“ viršijimo.

Italų „Motorsport“ pasirodė pranešimai, jog net trys komandos 2022 m. sezone galimai viršijo išlaidų limitą.

Buvo rašoma, kad jau liepos pabaigoje bus baigtas tyrimas ir paskelbti jo rezultatai. Rezultatų dar nėra, bet gandai darosi vis konkretesni.

„L‘Equipe“ teigimu, trys įtariamos komandos yra „Red Bull“, „Mercedes“ bei „Aston Martin“. Olandų „De Telegraaf“ prideda, kad FIA imasi itin griežtų priemonių ir netgi vykdo kratas.

„Daugiausiai klausimų susilaukė „Mercedes“ ir „Red Bull“. Buvo atliktos ir kratos. Jų metu ištraukiami stalčiai, peržiūrimos „Whatsapp“ susirašinėjimų žinutės, elektroniniai laiškai, kad būtų išsiaiškinta, ar tam tikri asmenys diskutavo apie „Formulę 1“ ar ne“, – skelbia „De Telegraaf“.

„L‘Equipe“ skelbia, kad „Red Bull“ komandoje klausimų kilo dėl Helmuto Marko atlyginimo. Formaliai H.Marko yra viso „Red Bull“ koncerno konsultantas, kuriam mokama ne tik už darbą „Formulėje 1“. Dėl to auditoriams ir kyla klausimų, kaip vertinti tas išlaidų eilutes.

Daug įtarimų kilo ir dėl „Aston Martin“ komandos. Manoma, kad tai yra viena iš priežasčių, kodėl šiemet ši ekipa taip vangiai naujiną bolidą, nenorėdama kartoti galimų 2022 m. klaidų.

„Red Bull“ vadovas Christianas Horneris „Sky Sports“ jau spėjo pažymėti, kad jo vadovaujama ekipa pernai tikrai nepažeidė taisyklių. Panašiai kalba ir „Mercedes“ vadovas Toto Wolffas.

Pernai tik rugsėjį pasklido gandai, jog kai kurios komandos viršijo išlaidų limitą. Ta informacija pasitvirtino spalį. Tada „Red Bull“ buvo skirta 7 mln. JAV dolerių bauda ir sumažintas laikas, skirtas naudotis vėjo tuneliu. „Aston Martin“ komandai už procedūrinius pažeidimus buvo skirta 450 tūkst. JAV dolerių bauda. Visas procesas baigėsi tik spalio pabaigoje, todėl šiemet FIA tikisi anksčiau užbaigti tyrimą, nors ir aiškina, jog terminų nėra nustačiusi.

Panašūs įrašai

Back to top button