• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį Kegums trasoje, Latvijoje vykęs Pasaulio motokroso čempionato 9-asis etapas buvo permainingas jaunajam lietuvių talentui atstovaujančiam Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing komandai Arminui Jasikoniui - puikiai pasirodęs šeštadienio kvalifikacijoje, kur užėmė aukštą 2-ą vietą, lietuvis sekmadienį susidūrė su motociklo techninėmis problemomis ir prarado nemažai brangių taškų.
Šeštadienis prasidėjo puikiai – Arminas Jasikonis tiek treniruotėse, tiek kvalifikacijoje demonstravo, kad yra puikiai pasiruošęs nudžiuginti gausiai susirinkusius savo fanus iš Lietuvos. Kvalifikacijos metu anykštėnas ne tik kad užėmė aukštą 2-ą vietą nusileidęs tik Pasaulio čempionui Jeffrey Herlings, bet ir užfiksavo greičiausią trasos įveikimo laiką. Lietuvį palaikyti šiose varžybose susirinko tūkstančiai gerbėjų, kurie Lietuvos trispalvėmis nudažė trasos prieigas ir buvo girdimi televizijos transliacijos metu. Panašų palaikymą turėjo ir Armino komandos draugas latvis Pauls Jonass, kuris puikiai startavo šeštadienio kvalifikacijoje ir kelis ratus netgi pirmavo. Galiausiai latvis kiek pavargo ir finišavo 6-as. Pirmą trejetuką užbaigė Arnaud Tonus.

Arminas Jasikonis

Visgi sekmadienis nebuvo toks smagus, koks galėjo būti. Po starto Arminas Jasikonis buvo 8-as ir jau įprastai pradėjo lenkti varžovus. Pakilęs iki 6-tos vietos, lietuvis pradėjo spausti priešininkus, kur nuo 2-os iki 5-tos vietos visi važiavo vienas šalia kito. Deja, jaunajam mūsų šalies talentui teko sumažinti tempą bei 1-ąjį važiavimą pabaigti komandos boksuose dėl motociklo techninių problemų. Pirmąjį važiavimą laimėjo jau minėtasis Jeffrey Herlings, kuris apšilimo metu nugriuvo tiesiai Arminui Jasikoniui po ratais ir lietuviui nepavyko išvengti kontakto su olandu – Arminas pervažiavo J. Herlings koją, o vėliau paaiškėjo, kad olandui lūžo kulkšnis. Antras liko Arnaud Tonus, o trečią vietą užėmė Antonio Cairoli.
Antrasis važiavimas prasidėjo labai optimistiškai – 27-uoju numeriu pažymėtą motociklą bei aukštąjį lietuvį ant jo pamatėme antroje vietoje po starto ir žinant A. Jasikonio kovingumą buvo galima tikėtis, kad lietuvis kovos dėl prizinių vietų. Visgi mūsų tautiečiui nepavyko rasti savo tempo ir finišą jis pasiekė 7-toje vietoje:

„Toks permainingas savaitgalis. Visų pirma noriu padėkoti taip gausiai susirinkusiems mano fanams, kurių palaikymas buvo nerealus. Tas triukšmas, kurį jie sukeldavo man važiuojant, visur plazdančios Lietuvos vėliavos – sunku net apsakyti, koks tai jausmas. Tai sakau „ačiū, jūs nerealūs!” O dėl paties pasirodymo tai savaitgalį užbaigiam su daug pozityvių dalykų, bet aišku ir nemažai minusų. Tikrai tikėjausi pasirodyti geriau. Šeštadienio kvalifikacijoj, manau, demonstravau tą tempą, kuriuo galiu važiuoti. Nedaug trūko, kad būčiau aplenkęs Jeffrey Herlings ir laimėjęs. Tiesa, nuoširdžiausi linkėjimai jam, labai gaila, kad taip susiklostė su jo trauma. Bandžiau nekliudyti jo, bet nepavyko... Tikiuosi, kad greitai pasveiks ir grįš su mumis lenktyniauti. Na, o sekmadienis jau kita istorija – pirmame važiavime jaučiausi tikrai gerai ir buvau nusiteikęs kovoti dėl podiumo. Deja, techninės problemos neleido to padaryti ir teko kovą pabaigti anksčiau laiko. O antrame važiavime startavau gerai, bet nesisekė surasti savo tempo ir galiausiai teko praleisti keletą konkurentų. Visgi iš to reikia pasimokyti ir judėti toliau. Dabar prieš akis Vokietijos etapas už savaitės, tad reikia kuo greičiau pamiršti šį etapą ir stengtis pasirodyti kuo geriau kitame.“
Antrąjį važiavimą laimėjo čempionato lyderis Tim Gajser, antras liko Romain Febvre, o trečią vietą užėmė Jeremy Seewer. Labai nepasisekė daugkartiniam Pasaulio čempionui Antonio Cairoli, kuris griuvo trasoje ir išsinarino petį.
Susumavus rezultatus, Latvijos etape po 40-imt taškų surinko net trys sportininkai, tačiau dėl aukštesnių užimtų vietų nugalėjo Tim Gajser, antras liko Romain Febvre, o trečią vietą užėmė Arnaud Tonus. Lietuvis Arminas Jasikonis liko 14-as, o jo komandos draugas Pauls Jonass – 12-as.
Po devynių Pasaulio motokroso čempionato etapų pirmauja Tim Gajser su 391-u tašku, antras rikiuojasi Antonio Cairoli su 358-iais, trečias žengia Jeremy Seewer su 256-iais. Po nesėkmės Latvijoje Arminas Jasikonis nukrito į 6-ą vietą bendroje įskaitoje su 226-iais taškais. Kitas etapas jau ateinantį savaitgalį Vokietijoje, Teutschenthal trasoje.