Formulė1Sportas

Teisėjų nubaustas L.Hamiltonas įsiuto: „Teisėjai bando mane sustabdyti“

Sekmadienį Sočyje (Rusija) vyko 10-osios šio sezono „Formulės 1“ lenktynės, kuriose neįprastai buvo nubaustas britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“).

Čempionato favoritas prieš lenktynių pradžią draudžiamoje zonoje treniravosi starto procedūrai. Už tai L.Hamiltonas buvo nubaustas net du kartus, skiriant po 5 baudos sek.

Įdomu tai, kad teisėjai taip pat paskelbė skyrę britui 2 baudos balus – po 1 už kiekvieną nusižengimą. Brito baudos balų skaičius padidėjo iki 10, o už 12 yra skiriama vienerių lenktynių diskvalifikacija. Visgi, praėjus kelioms valandoms 2 baudos balai buvo nubraukti, nes teisėjai sulaukė „Mercedes“ komandos paaiškinimo, kad jie patys ragino pilotą atlikti starto procedūrą draudžiamoje vietoje.

„Bauda tikrai žiauri, bet to ir buvo galima tikėtis. Jie bando mane sustabdyti, ar ne? Man reikia daugiau pasidomėti, kurį konkrečiai taisyklių punktą pažeidžiau. Esu beveik įsitikinęs, kad niekas nėra gavęs dvigubos baudos už tokį kvailą pažeidimą. Aš niekam nesukėliau pavojaus. Tą patį dariau milijoną kartų skirtingose trasose metų metus ir tai niekam nekėlė problemų“, – nervinosi britas.

Teisėjų sprendimas stebino ir „Mercedes“ vadovą Toto Wolffą: „Teisėjai pasakė, kad tai nėra tinkama vieta treniruotis startams ir aš su tuo sutinku, tačiau nuostatose nurodyta, kad už šviesų dešinėje pusėje galima praktikuotis startams. Lewisas tai ir padarė, todėl galima rasti vietos interpretacijoms. Išanalizuosime, kodėl padarėme šią klaidą ir pabandysime iš to pasimokyti, nors su teisėjais ir nesutinkame. Lewisas per karjerą ne kartą susidūrė su kontroversiškais sprendimais ir šį kartą turbūt daugelis sutiks, kad bauda buvo pernelyg didelė. Niekada taisyklių pažeidimas prieš lenktynes nebuvo baudžiamas lenktynių metu. Tai kažkas naujo. Lewisas kartais baudžiamas per žiauriai. Kai esi tituluočiausias lenktynininkas, turbūt turi su tuo susitaikyti.“

Panašūs įrašai

Back to top button