
Berlyne esančios „Tesla“ gamyklos darbuotojai skundžiasi dėl grėsmių darbuotojų saugumui, didelio darbo krūvio ir pernelyg ambicingų gamybos tikslų.
Pasak darbuotojų, dėl ženklaus darbuotojų trūkumo ir netinkamų saugos priemonių darbo vietoje nemažai nelaimingų atsitikimų, dėl kurių bent 30 proc. darbuotojų kreipėsi dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo.
Savo nepasitenkinimą šios savaitės pradžioje išreiškė 1000 Berlyne esančios gamyklos darbuotojų. Jie susirinkimo į mitingą, nešini plakatais, reikalaujančiais didesnio dėmesio saugumui ir geresnėms darbo sąlygoms.

Profsąjungos atstovas Dirkas Šulcė kalbėdamas su naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistais sakė, jog Vokietijoje niekam nereikia slėpti savo narystės profsąjungoje.
Profesinė sąjunga teigė, kad ji paprastai neskelbia konkrečių įmonių narių skaičiaus, tačiau jos atstovai pastaruoju metu atkreipė dėmesį, jog profsąjungos narių skaičius pastebimai išaugo „Tesla“ gamykloje.
Pasak naujienų agentūros „Reuters“ kalbinti darbuotojai, keturi iš jų teigė, kad darbo sąlygos juos tenkina, tačiau aštuoni pašnekovai teigė, jog krūvis ir spaudimas yra per didelis, o kai kurie iš jų nurodė, jog vis dažniau kyla problemų dėl apmokėjimo už viršvalandžius.
„Didelis darbo tempas nesuderinamas su sauga“, – sakė vienas 56 metų darbininkas iš Lenkijos, kuris nesutiko būti įvardytas, ir pridūrė, kad gamykloje dirba pernelyg mažai darbuotojų, jog jiems pavyktų pasiekti „Tesla“ užsibrėžtus tikslus. Be to, jis tikino, jog darbo sąlygoms nepagerėjus, jis pradės ieškotis naujo darbo.
„Tesla“ vadovas Elonas Muskas ne vieną kartą parodė, jog jis netoleruoja profesinių sąjungų. Praėjus dienai po to, kai šių metų pradžioje grupė „Tesla“ darbuotojų pradėjo profsąjungos steigimo kampaniją, automobilių bendrovė juos tiesiog atleido.
Per pastaruosius porą metų „Tesla“ pralaimėjo keletą darbo santykių tarybos sprendimų įskaitant vieną 2022 m. rugpjūčio mėn. sprendimą, susijusį su apribojimu darbuotojams dėvėti profsąjungas palaikančius marškinėlius.
Vokietijoje veikianti „Tesla“ bendrovė iki šiol atsisakė pasirašyti susitarimus dėl darbo užmokesčio, kurie yra standartiniai didžiausioje Europos ekonomikoje. Dėl tokio „Tesla“ elgesio bendrovė atsidūrė 2,2 mln. narių turinčios profsąjungos „IG Metall“ dėmesio centre.