Naujienos

„Tesla“ vėl JAV institucijų akiratyje: šį kartą dėl nukrentančių vairų

JAV Nacionalinė transporto saugos valdyba (NHTSA) paskelbė, jog pradėjo vidinį tyrimą, dėl mažiausiai dviejų užfiksuotų atvejų, kuomet dėl trūkstamo varžto nukrito „Tesla Model Y“ vairas.

Nacionalinės transporto saugos valdybos teigimu, atsižvelgiant į esamą padėtį, „NHTSA“ pradėjo tyrimą dėl maždaug 120 tūkst. „Tesla Model Y“ automobilių, kurie potencialiai gali turėti tokį patį trūkumą.

Remiantis oficialiais transporto saugos valdybos dokumentais, Jungtinėse Valstijose buvo užfiksuoti mažiausiai du atvejai, kuomet du naujutėliai „Tesla Model Y“ elektromobiliai buvo parduoti su trūkstamu vairo tvirtinimo varžtu.

Vienas iš dviejų savininkų, pranešusių apie šią nepageidaujamą „Tesla“ savybę, buvo „Twitter“ vartotojas. Jo atveju, vairas nukrito automobilį vairuojant greitkelyje, tačiau visų eismo dalyvių ir automobilyje buvusių keleivių laimei, jiems pavyko išvengti avarijos.

Agentūrai atlikus preliminarų tyrimą, vėliau ji nuspręs ar baigti tyrimą ar paskatinti „Tesla“ paskelbti visuotinį „Model Y“ atšaukimą, jog patikrintų vairo kolonėlę.

Prieš porą savaičių „Tesla“ paskelbė atšaukianti 362 758 elektromobilių, dėl galimai nesaugaus „FSD Beta“ sistemos elgesio. Prieš kelias dienas „Tesla“ atšaukė dar 3470 „Model Y“ automobilių dėl galimų problemų su galinių sėdynių atlošais.

Back to top button