RalisRenginiaiSportas

To dar nebuvo – Ukmergė vyks dvejos „Weekend Grand Race“ varžybos

Spalio 21-22 dienomis Ukmergės autokroso trasoje karaliaus „Weekend Grand Race“ nebrangių automobilių lenktynių gerbėjai. Čia jų lauks tikra savaitgalinė greičio fiesta, nes vyks net dvejos atskiros varžybos dvi dienas iš eilės.

„Weekend Grand Race“ – tai jau penktą sezoną baiginėjanti C lygos komandinių automobilių kroso varžybų serija. Organizatoriai sezoną užbaigti nusprendė „su trenksmu“ – veiksmu trasą užpildys visą savaitgalį.

Generaliniai lenktynių rėmėjai – transporto logistikos įmonė „Jusema“ įsteigė net dvi taures abiejų savaitgalio dienų nugalėtojams. Šeštadienį numatytos „Weekend Grand Sprint“ varžybos „Jusema“ taurei laimėti, kur dalyviai stengsis įveikti greitus trasos ratus laikui, o sekmadienį žiūrovus džiugins didžiųjų „Weekend Grand Race“ ištvermės lenktynių finalinis penktasis etapas, kur varžysis komandos ir jos kovos taip pat dėl pagrindinių rėmėjų įmonės „Jusema“ taurės. Čia paaiškės ir metinės sezono serijos nugalėtojai.

„Weekend Grand Race“ varžybos
„Weekend Grand Race“ varžybos

Šeštadienį – „Weekend Grand Sprint“

Spalio 21 dieną, šeštadienį, Ukmergės „Viada“ trasoje jėgas išbandyti galės kiekvienas norintis savo automobiliu įveikti ratus be baimės jį apdaužyti kontaktuojant, nes dalyviai važiuos po vieną su laiko intervalais. Transporto priemonei keliami tik elementarūs saugumo reikalavimai, bet nereikalingas ypatingas paruošimas, tad dalyvauti gali visi. Bus varžomasi dėl kuo greitesnio rato įveikimo laiko.

Bolidai bus skirstomi į skirtingas klases pagal varomąją ašį – FWD (priekine ašimi varomi automobiliai), RWD (galine ašimi varomi automobiliai) ir AWD (visais ratais varomi automobiliai). Taip pat bus vedama atskira įskaita moterų bei jaunių iki 18m. vairuojamiems automobiliams. Sportinius pasus turinčios transporto priemonės bus priskirtos „SPORT“ klasei, o čia atskiroje įskaitoje varžysis ir bagiai.

Šeštadienio varžybose kiekvienas dalyvis kovos asmeniškai už save, bandant pravažiuoti nurodytą kiekį ratų kuo geresniu laiku. Trasos įveikimo laikai bus chronometruojami su profesionalia įranga.

Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį trasa bus lyginama ir tvarkoma su specialia technika, atsižvelgiant į oro sąlygas.

Sekmadienį – finalinis „Weekend Grand Race“ etapas

Spalio 22 dieną, sekmadienį, žiūrovai Ukmergės autokroso trasoje galės stebėti intriguojančią didžiąją „Weekend Grand Race“ finalinę metų kovą, kur dalyvaujančios komandos kausis dėl pagrindinio penktojo etapo rėmėjo „Jusema“ taurės ir dėl ypatingai svarbių metinės įskaitos taškų, kurie ir nulems, kas taps visų metų serijos čempionais.

Kovos spalio 22 dieną nusimato tikrai atkaklios, nes komandas lyderes bendroje įskaitoje skiria ne tiek daug taškų, situacija dar gali pasikeisti ir galutiniai čempionai paaiškės tik paskutiniame etape.

Šiuo metu pagrindinėje „Sport“ klasės finalų suvestinėje pirmauja komanda „Premo“ (181 taškas), tačiau ekipa „Ekrosas“ (173 taškai) yra stipriai priartėjusi ir atsilieka tik 8 taškais, o už dar viso labo 3 taškų trečioje pozicijoje šiuo metu įsitaisiusi komanda „ATV fanai“ (170 taškų). Skirtumai nedideli, taigi mūšis laukia išties atkaklus ir intriguojantis.

„Weekend Grand Race“ varžybos
„Weekend Grand Race“ varžybos

„Sport“ klasės kvalifikacijų įskaitoje šiuo metu pirmą vietą užsitikrinę „ATV fanai“ (178 taškai) ramiai jaustis negali, nes komanda „Premo“ (174 taškai) atsilieka vos 4 taškais. Trečioje vietoje pagal kvalifikacijas bendroje suvestinėje rikiuojasi ekipa „Gazuota bulka“ (150 taškų).

„Petro metalų“ klasėje, kurioje automobiliai paruošti galbūt ir ne taip rimtai, kovos tarp komandų vyksta ne mažiau atkaklios. Jeigu finalinėje šios klasės įskaitoje komanda „Trys paršeliai“ (170 taškų) turi užsitikrinę jau pakankamą taškų persvarą prieš „Pajūrio slalomą“ (114 taškų), kvalifikacijų įskaitoje skirtumas tarp tų pačių komandų yra mažesnis (vos 8 taškai) ir čia čempiono pasikeitimas dar įmanomas. Trečioje vietoje tiek finalinėje, tiek kvalifikacijų įskaitose pozicionuojasi komanda „Zero“, kuri nutolus kiek stipriau, bet taip pat dar turi šansų „sužibėti“ ir surinkus daug taškų galbūt ir pakilti.

Etapo nugalėtojai kaip visada bus apdovanoti originaliomis taurėmis ir gausiais rėmėjų prizais, o metinės įskaitos čempionams vėliau bus surengti atskiri viso sezono apdovanojimai.

Registracija į abiejų dienų renginius jau atidaryta, dalyvių sąrašai pildosi.

Taigi, spalio 21-22d. visi autofanų keliai ves į Ukmergės rajone, Šventupės kaime esančią „Viada“ trasą. Laukia ypatinga autosporto šventė, po kurios ateis ramesnis žiemos sezonas, todėl nuodėmė būtų praleisti paskutinę progą pasilinksminti profesionalioje autokroso trasoje.

Panašūs įrašai

Back to top button