NaujienosStraipsniai

Tomas Valančius : „Kuo geriau sekasi, tuo labiau užsikabinu“

Visai neseniai jums pristatėme du pakankamai žymius automobilių fotografus, kuriems tenka dirbti su įvairiausio tipo kompanijomis, automobilių gamintojais. Vis dėlto nusprendėme pasižvalgyti mūsų šalyje šviežio kraujo, kuris dar tik pradeda žengti į fotografijos pasaulį. 

Šiandien jus supažindinsime su jaunuoliu iš Šiaulių, kurio gyvenimą užvaldė fotografiją. Saulės mieste gyvenantis Tomas teigia, jog fotografuoja ne tik automobilius, bet apskritai viską kas yra aplinkui. Tačiau pastaruoju metu taip išeina, jog draugai su savo asmeniniais automobiliais vis sukinėjasi aplinkui. Tada ir iškyla klausimas : kaip jų nenufotografuoti?

„Automanas.lt“ – Klausimas paprastas kaip du kart du. Prisistatyk mūsų skaitytojams.

T.V – Esu vardu Tomas. Kol kas dar esu moksleivis, man 17 metų.

„Automanas.lt“ – Kaip susidomėjai fotografija? Pomėgis ar gyvenimo aistra?

T.V – Nuo pat mažens labai norėjau įsigyti geresnį fotoaparatą. Pasiėmęs tėvų skaitmeninį fotoaparatą vis bandydavau kažką nufotografuoti. Žiūrėdavau į fotografuojančius draugus. Kuo toliau, tuo vis įdomiau darėsi. Tada sumaniau, jog reikia pradėti taupyti pinigus ir nusipirkti veidrodinį fotoaparatą. Pačioje pradžioje įsigijau patį paprasčiausią. Nors didelių stebuklų nebuvo, bet karts nuo karto gaudavosi puikūs kadrai. Taip pat nemažai patarimų davė draugas su kuriuo dažnai fotografuodavome. Laikui bėgant sekėsi vis geriau, o aš liaudiškai tariant užsikabinau.

902952_589508024410416_1589599652_o

„Automanas.lt“ – Visgi pomėgis po truputėlį tampa rimtu užsiėmimu ar galbūt net gi darbu?

T.V – Galima sakyti ir taip. Anksčiau buvo lyg ir mažas žaidimas, šioks toks hobis. Į tai net pats rimtai nežiūrėdavau, bet gavus pasiūlymą iš draugų susikurti specialų profilį socialiniame tinkle, gavau nemažai dėmesio ir užsakymų fotografuoti. Manau kuo toliau šis užsiėmimas savaime taps darbu.

„Automanas.lt“ – Savo asmeniniame puslapyje teigi, jog fotografuoji viską. Vis dėlto didžioji dalis nuotraukų yra automobiliai. Jauti silpnybę automobiliams ar jie tiesiog tave nuolatos persekioja?

T.V – Nuo pat vaikystės domiuosi automobiliais. Pats laukiu nesulaukiu, kada galėsiu legaliai sėstis už vairo ir įsigyti asmeninį automobilį. Iš vienos pusės jaučiu silpnybę automobiliams, tačiau daugybę pažįstamų jau turi keturrates transporto priemones, kurios yra savaip įdomios. Iš tikro dabar kai turiu įsigijęs nemažą kiekį objektyvų, noriu fotografuoti ne tik automobilius, bet ir žmones. Noriu išbandyti viską.

„Automanas.lt“ – Kadangi daugiausia tavo darbų yra susiję su automobiliais. Prieš fotografuodamas automobilį galvoji apie vietą, kompoziciją ir kitas smulkmenas? Ar viską darai spontaniškai?

T.V – Be abejo, kuo įdomesnis automobilis, kuo įdomesnė vieta, tuo geresnes ir nuotraukos. Kompozicija ir vieta yra vieni iš svarbiausių dalykų. Visada apžiūriu vetą prieš fotosesiją. Spontaniškai fotografuoju labai retai, nebent kai reikia kokios nuotraukos greitai. Pavyzdžiui : skelbimui.

„Automanas.lt“ – Kokią įranga naudoji fotografuodamas automobilius?

T.V – Įvairiai, jeigu dienos metu, tai fotografuoju iš rankos. Jokių blykščių, tiesiog fotoaparatas ir objektyvas. Vis dėlto kartais mėgstu fotografuoti tamsiu paros metu, o tada jau reikia ir stovo bei gausaus apšvietimo. Kol kas daug įrangos neturiu, naudoju pačius paprasčiausius ir pigiausius objektyvus, nes neturiu galimybių nusipirkti geresnių ir ženkliai brangesnių. Tiesiog bandau išspausti ką galima iš pačios paprasčiausios įrangos, o vėliau jeigu seksis ir išeis užsidirbti, bus ir geresnė įranga.

8638622002_80648db323_b

„Automanas.lt“ – Koks pats įspūdingiausias automobilis kurį teko kada nors fotografuoti?

T.V – Manau, kad nėra vieno įspūdingiausio. Daug automobilių, kuriuos fotografavau yra kažkuo ypatingi. Pavyzdžiui : Jūsų „LIKE“ klube esanti „Omega“ ar mano draugo Pauliaus vairuojama „Honda Civic“.

„Automanas.lt“ – Iš kur semiesi įkvėpimo? Iš kitų fotografų? aplinkos? antros pusės?

T.V – Turbūt daugiausiai įkvėpimo semiuosi iš interneto platybių. Kiekvieną dieną stebiu įvairius forumus, tinklapius, kuriuose talpinamos nuotraukos. Pamatęs įdomią idėją, vėliau bandau pats ją įgyvendinti. Tokiu būdu ne tik mokausi, bet ir sugalvoju savo asmeninių idėjų.

8637517519_ed8c7b404c_b

„Automanas.lt“ – Ką veiki laisvalaikiu, kai nelaikai foto aparato rankose?

T.V –  Kaip ir dauguma jaunų žmonių, laisvalaikį leidžiu kartu su draugais. Taip pat mokausi, sportuoju. Gyvenu ir tiek.

„Automanas.lt“ – Kokie tavo ateities planai?

T.V – Labai toli į ateiti nežiūriu, bet šią vasarą planuoju užsidirbti pinigų savo pirmam automobiliui. Baigęs mokyklą tikiuosi išvažiuoti mokytis fotografijos į kitą miestą, nes ateitį norėčiau sieti būtent su fotografija.

Back to top button