Naujienos

„Toyota“ nesiryžta nutraukti senamadiško „Land Cruiser 70“ gamybos: dar kartą modernizuos japonišką visureigį

Lietuvoje bei kitose pasaulio šalyse, „Toyota“ markės visureigiai laikomi patikimiausiais kompanionais. Bekelei, ūkiui ar įprastam naudojimui tinkamas „Toyota“ visureigiai yra patikimumo sinonimas, todėl nenuostabu, jog Europoje jau kurį laiką neparduodamas „Toyota Land Cruiser 70“ išlieka populiarus tokiose šalyse kaip Australija.

Paprasto, bet patikimo darbinio arklio norintys Australijos vairuotojai, regis, nesiryžta dairytis į alternatyvas, mat šioje šalyje „Toyota Land Cruiser“ paklausa yra tokia didelė, jog bet kokie išankstiniai užsakymai buvo sustabdyti dar praėjusių metų rugpjūtį, su tikimybe juos atnaujinti šių metų rudenį.

„Toyota Australia“ padalinio atstovų teigimu, gamintojas šiuo metu turi daugiau nei 20 tūkst. išankstinių užsakymų, o tai prilygsta dviejų metų gamybos kvotai. Vis dėlto, „Toyota“ atsižvelgdama į tokią paklausą, planuoja didinti gamybos tempus, jog išankstinių užsakymų kiekį sumažintų kuo greičiau.

Toyota LandCruiser 70
Toyota LandCruiser 70

Nepaisant „Toyota“ bandymų patenkinti automobilio paklausą, gamintojas planuoja pristatyti atnaujintą modelio versiją. Tai būtų pirmasis „Toyota Land Cruiser“ atnaujinimas per pastaruosius 16 metų.

Paskutinį kartą 70-osios serijos „Toyota Land Cruiser“ buvo atnaujintas 2007 metais. Tuomet „Toyota“ automobiliui suteikė naują priekinę dalį, gamintojas pradėjo diegti 4,5 litro 8 cilindrų dyzelinį variklį.

Remiantis iš Japonijos sklindančiomis žiniomis, „Toyota“ planuoja į šį modelį diegti hibridinę jėgainę, jog automobilis taptų modernesnis ir šiuolaikiškesnis. Manoma, jog hibridinio variklio pagrindu taps 2,8 litro, keturių cilindrų dyzelinis variklis.

Elektrifikuotos variklio naudojimas neturėtų stebinti, mat griežtėjantys taršos reikalavimai kelia problemų ne vienam tradiciniam automobilių gamintojui, tad tikėtina, jog naujasis variklis bus naudojamas siekiant drastiškai sumažinti CO2 emisijas.

Back to top button