• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijoje, Le Mans lenktynių trasoje esančiame kartodrome vyko tarptautinis „Rotax Max Challenge International Trophy“ turnyras, kuriame dalyvavo 216 lenktynininkų iš visos Europos. Nemažas būrys dalyvių susirinko ir iš Lietuvos.
„Micro“ klasė. Silpniausioje, „Micro“ klasėje, kur lenktyniauja patys jauniausi sportininkai, Lietuvą atstovavo Vanesa Šilkūnaitė, Majus Mazinas ir Ainis Vibriantis. Ainį treniravo jo vyresnioji sesutė Andrėja, kuri šiuo metu pirmauja Lietuvos kartingo čempionato vienoje galingiausių OK klasių.
Iš turnyro Prancūzijoje grįžę lietuviai liko per žingsnelį nuo podiumo
Jau laisvose treniruotėse „iššovė“ ainis Vibriantis, kuris visą laiką rodė tarp pirmų dviejų sportininkų. Prasidėjus atkrentamiesiems važiavimams lietuvis vis dar sukosi tarp lyderių ir pusfinalyje jis startavo iš antros pozicijos.
Gerai pasirodė ir likę du lietuviai – Majus Mazinas po kvalifikacinų ir atkrentamųjų važiavimų užėmė aštuntą, Vanesa Šilkūnaitė – 13-ą vietą.
Pusfinalyje, deja, sėkmė nuo Ainio Vibrinčio šiek tiek nusisuko. Turbūt įtakos turėjo ir tarptautinių lenktynių patirties stoka. Jis finišavo ketvirtas, iš karto už jo – Majus Mazinas, Vanesa pusfinalį baigė tryliktoje vietoje.
Finale du lietuviai finišavo vos per žingsnį nuo podiumo – Majų Maziną nuo podiumo skyrė vos 4 sekundės, jis finišavo ketvirtas, Ainis Vibiantis penktas. Puikiai važiavo Vanesa Šilkūnaitė – ji finale startavusi iš tryliktos vietos jau po starto nukrito į rikiuotės galą, bet po to kovėsi kaip liūtas ir finišavo puikioje dešimtoje pozicijoje. Be to, finale ji parodė trečią greičiausią lenktynių ratą tarp visų sportininkų.
„Mini“ klasė. Šioje klasėje Lietuvą atstovavo du sportininkai. Vanesos Šilkūnaitės brolis Markas ir Tomas Rudokas.Čia kvalifikacijoje blykstelėjo Markas Šilkūnas – jis parodė devintą rezultatą.
Susumavus atkrentamuosius važiavimus Markas užėmė aštuntą vietą, iš kurios ir startavo pusfinalyje, T. Rudokas – 20.
Pusfinalį lietuviai baigė atitinkamai devintoje ir septynioliktoje vietoje. Finale Markas aplenkė dar tris varžovus ir finišavo šeštas – dar vienas puikus pasirodymas. Tomas finale finišavo 16-as.
Kitos klasės. „Junior“ klasėje lietuvis Maksim Schurko liko 25-as, DD2 klasėje Martynas Tankevičius užėmė 24 vietą, o DD2 “Masters“ klasėje Mykolas Mazinas liko ketvirtas.