Straipsniai

Tyrimas: naują automobilį 2022-ais metais linkęs įsigyti kas trečias lietuvis

Nauji metai daugeliui šalies gyventojų tampa puikiu startu naujų siekių planavimui ar svajonių įgyvendinimui. Ne išimtimi tampa ir didelių pirkinių įsigijimas. Šalyje atliktas visuomenės nuomonės tyrimas rodo, kad naują automobilį 2022-ais metais linkęs įsigyti kas trečias lietuvis.

Sertifikuoto naudotų automobilių pardavėjo „Longo LT“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė, jog su pandemija ir tiekimo grandinių sutrikimais susiję automobilių rinkos nesklandumai, kurie lėmė gerokai ūgtelėjusias automobilių kainas, nesumažino šalies gyventojų noro 2022-ais metais įsigyti arba atsinaujinti automobilį. Pastarąjį faktą, patvirtino net 34 proc. respondentų ir vos 1 proc. teigė, jog šį planą atideda dėl su COVID-19 pandemija susijusių niuansų.

Tyrimo rezultatai atkleidė ir tai, jog šalies vairuotojai pirmenybę teikia naujesnių metų automobiliams. Naują arba vos 2-3 metų senumo automobilį įsigyti planuoja net 34 proc. respondentų. 21 proc. vairuotojų domina transporto priemonės ne senesnės nei 4-5 metų ir tik 5 proc. respondentų žymėjo, jog įsigyti planuoja automobilį, senesnį nei 13 metų.

Seat modelių gama

„Automobilio amžius dažnai lemia vairuotojų pasirinkimą, šiems įsigyjant transporto priemonę. Ne paslaptis, jog naujesnius automobilius yra lengviau prižiūrėti, jie reikalauja mažiau investicijų, taip pat kyla mažesnė rizika, jog eksploatacijos metu atsiras gedimų“, – sako „Longo LT“ vadovas Paulius Valiukėnas ir priduria, kad naujesni automobiliai turi daugiau saugumo, komforto sistemų, yra technologiškai pažangesni, su mažesnėmis sąnaudos ir CO2 emisijomis.

Jo teigimu, tarp populiariausių šalies gyventojų pasirinkimų pirmauja pravažūs, mažai investicijų reikalaujantys miesto visureigiai. Dažniausiai dairomasi „Volvo“, „Opel“, „Škoda“, „VW“ bei „Audi“ markės automobilių.

Volvo XC60

Svarbiausi kriterijai renkantis automobilį

Visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė ir esminius aspektus, kuriuos įvertina kiekvienas vairuotojas prieš įsigydamas transporto priemonę. 65 proc. respondentų pažymėjo, kad didelę reikšmę jiems teikia lengvai prieinama automobilio istorija: ridos išrašai, atlikti serviso darbai, defektai. 59 proc. vairuotojų svarbu, jog pasirinkta transporto priemonė būtų jau patikrinta pardavėjo. Kiek mažiau, 56 proc. tikino, jog automobilio pirkime svarbus popardaviminės garantijos suteikimas, 49 proc. respondentų – galimybė gauti profesionalaus specialisto konsultacijas.

„Prieš priimdamas sprendimą įsigyti pasirinktą transporto priemonę, vairuotojai nori būti maksimaliai užtikrinti pastarosios ridos duomenų patikimumu. Šis kriterijus tiesiogiai koreliuoja su pirkėjo siekiu į pardavėjo suteiktą popardaviminę automobilio garantiją. Visą tai gali patikinti ir užtikrinti kiekvienas sertifikuotas automobilių pardavėjas“, – pažymi jis.

Back to top button