RenginiaiSportas

Ukmergėje įvyko finalinė dviguba „Weekend Grand Race“ greičio fiesta

Praėjusįjį savaitgalį gausybė greičio mėgėjų nepabijojo gana atšiauraus oro ir rinkosi Ukmergės autokroso trasoje, kur net dvi dienas iš eilės vyko skirtingų formatų „Weekend Grand Race“ varžybos.

Šeštadienį beveik šešios dešimtys dalyvių rikiavosi Ukmergės „Viada“ trasos starte su tikslu pademonstruoti kuo geresnius ratų įveikimo laikus. Čia vairuotojai varžėsi dėl asmeninių rezultatų, kurie buvo sumuojami iš dviejų greičiausių pasirodymų. Nugalėtojai buvo apdovanoti originaliomis generalinio rėmėjo UAB „Jusema“ taurėmis ir gausiais kitų rėmėjų prizais.

Pirmoje sprinto dalyje varžėsi sportininkai, suskirstyti į klases pagal automobilių varomąsias ašis, taip pat moterys ir jauniai iki 18 metų.

Priekiniais ratais varomų automobilių klasėje („FWD“) nugalėjo visus suaugusiuosius aplenkęs dvylikametis jaunuolis Kernius Šulinskas, antra vieta atiteko Dariui Katkui, trečias liko Karolis Mikšys.

Galiniais ratais varomų automobilių klasėje („RWD“) laimėtoju tapo Aurimas Pupelis, antra vieta džiaugėsi mažiau negu sekunde atsilikęs Žilvinas Šernius, o trečia – Žygimantas Pupelis.

Visais ratais varomų automobilių klasėje („AWD“) pirmą ir antrą vietas skyrė taip pat mažiau negu sekundė – pirmas liko Svajūnas Ažukas, antras – Darius Buivydas, trečia vieta atiteko Mariui Sutkui.

Atskiroje klasėje varžėsi moterys bei jauniai iki 18m. – čia neaplenkiamas buvo ir nugalėtoju tapo jau minėtas jaunuolis Kernius Šulinskas, antrą ir trečią vietas išsidalino merginos – Rosita Norkevičiūtė ir Karolina Pupelytė. 

Antroje sprinto dalyje susibūrė sportiškiau paruoštos transporto priemonės, kurios buvo suskirstytos į „Sport“, „Buggy“ ir „Open“ klases.

Gausiausioje „Sport“ klasėje varžėsi sportinius pasus turintys automobiliai ir čia nugalėtoju tapo visus užtikrintai aplenkęs Ugnius Terekas, antra vieta mėgavosi Matas Patejūnas, o trečias liko Marius Račkauskas vos 0,7 sekundės skirtumu aplenkęs ketvirtoje vietoje likusį Žilviną Šernių.

„Buggy“ klasė sulaukė 8 dalyvių, tarp kurių greičiausiuoju liko Tomas Mikulėnas, o antros ir trečios vietų suminiai geriausi laikai skyrėsi tik 0,2 sekundės dalimi. Antrą vietą iškovojo Ignas Udra, o trečią – Airidas Balčiūnas.

„Weekend Grand Race“ Ukmergė

„Open“ klasėje, kur registravosi automobiliai be apribojimų, lyderiu tapo talentingasis jaunuolis Kernius Šulinskas, antrą vietą iškovojo Ignas Lukoševičius, trečias liko Marius Ramanauskas.

Sprinto varžybose šeštadienį buvo apdovanoti ir absoliučiai greičiausius laikus tą dieną pademonstravę vairuotojai – greičiasiu vyru tapo Tomas Mikulėnas, greičiausia mergina – Rosita Norkevičiūtė.

Pats greičiausias ukmergiškis Ugnius Terekas džiaugėsi iškovota specialia Ukmergės savivaldybės mero Dariaus Varno įsteigta taure.

Sekmadienį – „Weekend Grand Race“

Sekmadienį Ukmergės autokroso trasa ir vėl nuo ryto pildėsi sportiškai paruoštais automobiliais, nes čia jų laukė dar viena greičio fiesta – „Weekend Grand Race“ ištvermės varžybos. Tai mėgėjiškos komandinės kroso varžybos, jose dalyviai varžėsi ne tik dėl generalinio rėmėjo „Jusema“ taurės, bet ir dėl galimybės gauti labai svarbių metinių taškų, nes tai buvo paskutinis, penktasis, serijos etapas.

Į „Weekend Grand Race“ sezono uždarymo renginį susirinko daugiau negu trisdešimt komandų. Kiekvieną iš jų sudarė po tris vairuotojus, iš kurių viena privalo būti moteriškos lyties atstovė.

Ryte trasa buvo gerokai įmirkusi po naktinio lietaus, vairavimo sąlygos vairuotojams kliuvo nelengvos, bet treniruočių ir kvalifikacinių važiavimų metu danga prasivažinėjo ir pradžiuvo. Trasos įveikimo laikai nuolat gerėjo. Kvalifikacijose visos komandos išsiaiškino startines pozicijas finaluose, kurių tradiciškai buvo du – po atskirą abiems klasėms.

„Weekend Grand Race“ Ukmergė

Pirmiausiai prie finalo starto rikiavosi klasės „Petro metalai“ atstovai. Šios klasės nugalėtojai turi prievolę parduoti savo automobilį organizatoriams už 700€. Kova čia vyko kaip niekad nuožmi, nes šįkart „Petro metalų“ klasė susilaukė rekordinio skaičiaus dalyvių – net 16 komandų.

Finale buvo daug veiksmo, žiūrovai galėjo mėgautis, pažiūrėti buvo į ką – besivaržančių automobilių kontaktai, įvairūs gedimai, nulūžę ratai, dūmų „efektai“ ir net ugnis, kurią teko gesinti. Viskas baigėsi laimingai, žmonės nenukentėjo, bet apie automobilius to paties pasakyti negalima – finišavo viso labo šešios transporto priemonės. Pergalę iškovojo komanda „Motorsport Ukmergė“ ir tokiu būdu „pardavė“ savo tos dienos bolidą „Renault Megane“.

„Sport“ klasės finale startavo panašus skaičius automobilių, kaip ir „Petro metalų“. Finišavo čia taip pat tik šeši, nes ypatingai daug komandų susidūrė su įvairiais gedimais. Jų neišvengė ir abi metinėje įskaitoje lyderiavusios komandos – „E-krosas“ ir „Premo“, o trečią vietą iki tol turėjusiems „ATV fanams“, nors ir su šiokiais tokiais nesklandumais, finišą pasiekti pavyko. Taigi, metinės įskaitos rikiuotė galėjo ir pasikeisti, bet tai paaiškės vėliau. Pergalę „Sport“ finale išplėšė sklandžiai, be gedimų visus ratus įveikusi komanda „Gazuota bulka“.

„Weekend Grand Race“ Ukmergė

5 etapo „Weekend Grand Race“ nugalėtojai

Klasės „Petro metalai“ kvalifikacija:

1 vieta – „Motorsport Ukmergė“ (Karolina Pupelytė, Žygintas Pupelis, Aurimas Pupelis);

2 vieta – „Gaz Racing Team“ (Agnė Mažeikienė, Giedrius Mažeika, Žilvinas Giedraitis);

3 vieta – „Trys paršeliai“ (Dovilė Jasikonienė, Artūras Šipelis, Artūras Lipavičius).

Klasės „Sport“ kvalifikacija:

1 vieta – „E-krosas“ (Virginija Kėdžiūtė, Rimgaudas Gruzdys, Andrius Stasevičius);

2 vieta – „Šiaušė motors“ (Miglė Šalaševičiūtė, Edvinas Ugianskas, Arūnas Šalaševičius);

3 vieta – „ATV fanai“ (Kristina Mockapetrienė, Dalius Mockapetris, Kernius Šulinskas).

Klasės „Petro metalai“ finalas:

1 vieta – „Motorsport Ukmergė“ (Karolina Pupelytė, Žygintas Pupelis, Aurimas Pupelis);

2 vieta – „Bulkutė su špinatais“ (Evelina Marcinkevičiūtė, Tomas Belevičius, Povilas Lencevičius);

3 vieta – „Vidiškiai racing“ (Gintarė Valiuškaitė, Vaidas Plaktukas, Marijus Mizelis).

Klasės „Sport“ finalas:

1 vieta – „Gazuota bulka“ (Inesa Kelnerytė, Ugnius Austinas, Eimantas Kelneris);

2 vieta – „Motobroliai RC2“ (Jurgita Liakienė, Edvardas Liakas, Simonas Vaičekauskas);

3 vieta – „ATV fanai“ (Kristina Mockapetrienė, Dalius Mockapetris, Kernius Šulinskas).

Nugalėtojai džiaugėsi UAB „Jusema“ taurėmis bei solidžiais rėmėjų „Endoca“, „Statybų agentas“, „Suvalkijos aliejus“, „G-Energy“, „Sportsman“, „Autotema“, „Kašmyro žirgynas“ ir kitų prizais.

 Visos merginos ant podiumo pasipuošė spalvotomis puokštėmis iš „Jolantos Dirgėlienės gėlės“.

Buvo apdovanoti ir greičiausieji dienos vairuotojai. Greičiausia mergina tapo ir „Sidabra Jewelry“ papuošalą gavo komandos „E-krosas“ atstovė Virginija Kėdžiūtė. Greičiausio vairuotojo titulą išplėšė Dalius Mockapetris iš „ATV fanų“. Jam atiteko puikus įrankių komplektas iš „Uosio įrankiai“.

Kaip ir sprinte, taip ir ištvermės varžybose, greičiausiai Ukmergės komandai buvo paruošta mero Dariaus Varno speciali taurė – ji atiteko ukmergiškiams „Ai Bro“ (Gabrielė Kildišiūtė, Aivaras Aganauskas, Lukas Kildišius).

Sportiškiausio automobilio titulą šį kartą gavo komanda „Megan Race“ (Laura Cibienė, Laimis Jankunskas, Nerijus Cibas), vairavę geltoną Renault Megane.

Taip baigėsi jau penktas kroso varžybų serijos „Weekend Grand Race“ sezonas. Nugalėtojų metinėje įskaitoje dar laukia atskiras apdovanojimų vakaras, kur paaiškės, kas per visus etapus surinko daugiausiai taškų ir nugalėjo atskirose kategorijose.

Panašūs įrašai

Back to top button