DriftasSportas

Užsienio svečiai „Braliukų mūšyje“ – kas jie?“

Iki Baltijos šalių drifto čempionato ir didžiausio drifto renginio Lietuvoje „Braliukų mūšio“ lieka kiek daugiau nei savaitė. Organizatoriai fiksuoja jau pusšimtį oficialiai registruotų ir dar daugiau neformaliai pranešusių apie planus dalyvauti. Kas rugsėjo 2-3 dienomis įsiverš į Lietuvos drifto erdvę?

Rugsėjo 3-ąją, šeštadienį, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome vienu metu vyks net 5 čempionatai: dieną pradės Latvijos „PRO-AM“ lygos varžybos, o popiet vyks Estijos, „Triobet Latvijos“, „Autoplius“ Lietuvos ir Baltijos šalių drifto čempionatai – vienos varžybos, keturios įskaitos. Žvelgiant į varžybų įvairovę, svečių sulauksime iš visų Baltijos šalių. Savo jėgas ant lietuviško asfalto žada išbandyti bent dešimtis estų, jų tarpe vieną naujesnių bolidų pilotuojantis Henri Kivimagi. Trečios serijos „BMW“ su 2,8 turbininiu varikliu pilotuojantis estas pedalu valdo per 500 arklio galių kaimenę ir į Lietuvą keliauja su misija – varžybose jo gimtojoje Estijoje, Henri teko savo pasirodymą prieš namų publiką baigti itin anksti ir tuo pasirūpino vienas iš Lietuvos drifto „velnių“ – Kęstutis Kelpša. Pralaimėti savoje žemėje itin nemalonu, tad Henri sieks revanšo.

Mihkel Norman Tults - dar vienas stiprus estas

Panaši, tiesa atvirkštinė situacija tvyro ir tarp potencialaus Lietuvos čempiono Andriaus Čibirkos, bei sparčiai kylančios latvių žvaigždės Silvestrs Dziedatajs. Dėka būtent šio sportininko, Andrius Estijos varžybas taip pat paliko TOP16 kovų metu ir taip prarado šansą ankstyvai užsitikrinti Lietuvos drifto karaliaus titulą. Abu sportininkai vairuoja panašius bolidus – klasikinius, trečios serijos „BMW“ turbininiais varikliais ir kartu generuoja apie 1500 arklio galių.

Henri Kivimagi is Estijos

Kartu su Silvestrs į Lietuvą atkeliauja visa armija „braliukų“, kurių priešakyje potencialus Baltijos šalių čempionas ir visų lietuvių strategijų griovėjas – Ingus Jekabsons. „Vieno žmogaus armija“ vadinamas Ingus šiemet dalyvauja visur kur gali ir visa tai daro vienas – kartu su juo keliauja žmona ir mažametis vaikas ir jie sudaro visą sportininko komandą. Padangas tarp važiavimų Ingus keičia pats, prieš varžybas taip pat pats pasirūpina jų sumontavimu. Guma, kurią latvis naudoja taip pat labai įdomi – skirtingai nuo kone viso pasaulio, naudojančio plačias „semi-slick“ tipo padangas, Ingus naudoja r15 dydžio siaurutes perdirbtas padangas. Vieno komplekto jam užtenka vos keliems važiavimams, tačiau tokia ratų išmiera ir faktas, jog jos perdirbtos užtikrina žemą važiavimo kainą, kartu su tuo – didelį treniruočių skaičių. Savo taktika vis dar stebinantis Ingus Kaune užsirašė į visų lygų įskaitas, tad per dieną sudalyvaus dvejose drifto varžybose – visa tai atlikti vienam itin sudėtinga, tad nuovargis gali būti šio stratego nenumatyta klaida ir tuo pačiu pagalba likusiems dalyviams.

„Braliukus“ iš Baltijos šalių pasitikti užsirašė jau per dvi dešimtis lietuvių – dalis jų kautis žada Latvijos čempionate, taip išnaudodami progą „pasimatuoti“ savo lygiu su svečiais ir užtikrindami žiūrovams šansą visada sirgti už „savą“. „Braliukų mūšis“ Kaune aidės rugsėjo 2-3 dienomis.

Back to top button