• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vytautas Švedas Latvijoje vykusiame antrame Europos ralio čempionato etape pasiekė savo tikslą – lietuvis ne tik finišavo pirmame dešimtuke, bet ir iškovojo pergalę savo klasėje.
Paskutinę lenktynių dieną „Juta Racing“ komandos atstovas pradėjo būdamas penktoje bendrosios įskaitos ir antroje savo klasės vietoje, tačiau buvo priverstas pripažinti Jano Cerny irRaimondo Kisiels pranašumą. Vis dėlto keturioliktame greičio ruože iš ralio dėl mechaninio gedimo pasitraukus Aleksėjui Lukyanukui, V.Švedas susigrąžino šeštąją poziciją ir pakilo į pirmąją savo klasės – „Production Cup“ – vietą. Visi prieš jį finišavę sportininkai važiavo S2000 klasės automobiliais.
Ralyje nugalėjo suomis Jari Ketomaa, nepalikęs jokių šansų pirmąją ralio dieną pirmavusiamCraigui Breenui. Paskutinę ralio dieną J.Ketomaa pradėjo turėdamas 12.1 sek. persvarą prieš savo pagrindinį varžovą, tačiau dienos pabaigoje ji išaugo iki daugiau nei pusės minutės.
Francois Delecouras po A.Lukyanuko nesėkmės susigrąžino trečiąją poziciją, tačiau finišavo nuo lyderio atsilikęs beveik trejomis minutėmis.
Latvijos ASRT komandai atstovaujantis Rokas Kvaraciejus su „Mitsubishi Lancer Evo X“ finišavo dvyliktoje vietoje, nuo lyderio atsilikęs 10 min. 25 sek. Savo klasėje (Production Cup) jis užėmė penktąją vietą.
Dar vienas lietuvis Edvinas Rudaitis ralio finišą pasiekė 24-oje pozicijoje. „Ford Fiesta“ bolidą pilotavęs sportininkas nugalėtojui nusileido 19 min. 27 sek., o savo klasėje, kurioje lenktyniaujama dvejais ratais varomais auutomobiliais, užėmė penktąją poziciją.