• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Druskininkuose vyksta paskutinis Lietuvos ralio čempionato etapas. Ir nors lenktynės nė neįpusėjo, jų lyderiai, Vaidoto Žalos ir Andrio Malnieko ekipažas jau iškovojo čempionų titulą. „Agrorodeo“ komanda jį užsitikrino nugalėdama pirmuosius tris greičio ruožus.
Vaidotas Žala ir Andris Malnieks ralio čempionato finalą pradėjo sėkmingai – laimėjo visus tris pirmosios „Rally Classic Druskininkai 2019“ sekcijos greičio ruožus ir taip sau užsitikrino čempiono titulą. Vaidotas Lietuvos čempionu tapo pirmą kartą, o jo šturmanas Andris – antrą. Pirmąjį jis iškovojo 2017-aisiais važiuodamas kartu su Janiu Vorobjovu.

Vaidotas Žala ir Andris Malniekas

„Taškų prasme mums tereikėjo įveikti vieną ralio sekciją. Ir jei gerai suskaičiuojame, tai mūsų surinktų taškų pakanka, kad galėtumėme vadintis čempionais“, - matematiką dėstė Vaidotas Žala.
Prieš ralį Vaidotas Žala minėjo, kad jame važiuos atsargiai. Bet jau pirmoje sekcijoje jie palaikė didelį tempą ir susikrovė nemenką persvarą – 39 sekundes prieš artimiausią varžovą Martyną Samsoną. Vis tik ekipažas sako, kad tai toli gražu nebuvo lengvas pasivažinėjimas.

„Labai džiaugiuosi, kad ralį pradėjau su tokiu atsargiu nusiteikimu, nes kelio sąlygos labai skiriasi, vietomis reikia nemažai pastangų, kad išsilaikytum trasos ribose. O antrasis greičio ruožas vienareikšmiškai buvo vienas sudėtingiausių visame ralio čempionate. Jo pradžia ir pabaiga – siaurame miške, kur vos pusmetris nuo kelio auga medžiai, mėtosi akmenys. Vidurys jau greitesnis, reikia keisti važiavimo ritmą“, - naujų greičio ruožų specifiką nupasakojo „Agrorodeo“ komandos vairuotojas.
Laimėjęs čempiono titulą V. Žala sako, kad ginklų dar nesudės ir ant laurų pogulio neguls. Važiuos iki finišo, o iki jo dar laukia, kaip sako sportininkas, vieni įspūdingiausių greičio ruožų visame čempionate, Grūto miške. Sąlygos ten bus sunkios, mat lenktynės vyks tamsoje. Dabar pagrindinis „Agrorodeo“ komandos tikslas – pasiekti finišą sveiku automobiliu.