„VGTU FS RACING TEAM“ – pirmoji Lietuvoje „Formula Student“ komanda

Ateities automobiliai – būtent taip yra vadinami elektromobiliai. Sekdami naujausias tendencijas prie elektrinės revoliucijos jungiasi ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto „VGTU FS RACING TEAM“ komanda.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai prieš dvejus metus susibūrė tam, kad sukurtų pirmąją Lietuvoje elektrinę, lenktyninę transporto priemonę – formulę. Studentų kuriama formulė nenaudoja tradicinių degalų, vietoj jų ji yra pakraunama elektra. „VGTU FS RACING TEAM“ komandos tikslas – ne tik pasirodyti kasmetinėse „FORMULA SAE STUDENT“ rengiamose varžybose, tačiau ir supažindinti lietuvius su šia ekologiška, radikaliai nauja inovacija.

Komanda, kurią sudaro 30 studentų, darbuojasi „VGTU“  įsteigtose Linkmenų fabriko patalpose. Studentai, dirbantys vienoje komandoje yra iš šešių skirtingų fakultetų: transporto inžinerijos, mechanikos, elektronikos, kūrybinių industrijų, architektūros bei verslo vadybos. Studentai patys domisi, ieško, mokosi bei imasi iniciatyvos darbuodamiesi prie elektromobilio. Šiuo metu komanda yra pagaminusi didžiąją dalį elektromobilio „griaučių“. Iki pilno projekto įgyvendinimo trūksta tik elektrinio variklio, kelių valdiklių bei ratų. Tačiau „FS RACING TEAM“ komandai stinga rėmėjų paramos.

komp_modelis

Šią komandą konsultuoja greičiausias Dakaro ralio lietuvis – B. Vanagas. „Labai svarbu,kad Lietuva ugdytų būsimuosius specialistus. Šie susibūrę šaunuoliai jau įrodė, kad nori tobulėti. Mūsų tikslas – susieti kompetencijas bei žinias, kurių jiems trūksta, kad pasiektas rezultatas būtų motyvacija siekti dar aukščiau.“ – B. Vanagas.

Norėdami daugiau sužinoti apie komandos veiklą galite sekti informaciją „ Facebook“ paskyroje (VGTU FS Racing Team). Tikimės, kad studentų aistra bei užsidegimas užkrės ir kitus besidominčius naujovėmis bei inovacijomis ir padės jiems tapti žinomais bei gauti reikiamą finansinę paramą, kad galima būtų tęsti darbus.

Panašūs įrašai

Back to top button