KartingaiSportas

Vilniuje – kartingo biatlono varžybos

Savaitgalį, lapkričio 12 dieną, į Vilniaus „Plytinės kartodromą“ rinkosi dalyviai norintys išbandyti kažką naujo. Čia buvo surengtos kitokios kartingo varžybos – „Subaru Klubas“ kartu su „Plytinės kartodromu“ organizavo „Kartingo biatloną“. Kartingo biatlono varžybose dalyvavo 15 dalyvių, kurie nepabūgo šalčio ir iššūkiu. Dalyviai varžėsi asmeninėje vyrų ir moterų įskaitose.

Varžybose reikėjo ne tik sugebėti greitai važiuoti kartu, bet ir taikliai šaudyti į taikinį su dažasvydžio ginklais „Tippmann 98“. Ant slidžios dangos lengva nebuvo – vairavimo įgūdžiai čia greitai išryškėjo, o šaudymo rungtis buvo naujovė bene visiems dalyviams. Prieš varžybas buvo šaudymo treniruotė ir kiekvienas varžybų dalyvis turėjo galimybę susipažinti su ginklais ir išbandyti savo taiklumą. Varžybos prasidėjo standartiškai – brifingu. Brifingo metu buvo traukiami kartingų numeriai. Visi varžybų dalyviai pradžioje turėjo įveikti kvalifikacinius važiavimus ir pagal kvalifikacijoje įveiktą greičiausiąjį ratą sustojo į starto pozicijas. Prasidėjo greičio ir azarto kupinos varžybos, kurios trūko 20 minučių. Kiekvienas dalyvis turėjo 10 minučių laiko įvažiuoti į boksus ir ten atlikti šaudymo rungtį. Reikėjo pataikyti į 5 taikinius. Nepataikius – 2 sekundžių bauda už kiekvieną nepataikymą. Po šaudymo dalyviui reikėjo bėgti į kartingą ir jam yra neleidžiama pradėti važiavimo, kol nepraeina gautų baudų laikas.

Moterų įskaita

Pirmos prie starto linijos stojo net 6 moterys. Nuo pirmųjų ratų tarp pirmos ir antros vietos moterų vyko įtempta kova. Pradžioje išsiveržusi į priekį Aušra Jarmantavičienė iš „Racing Ladiens“ , tačiau ją sugebėjo apsilenkti Rūta Saladžienė. Nors Aušra “sėdėjo Rūtai ant kulnų”, tačiau paskutiniuose ratuose Rūta išsiveržė į priekį ir pirma kirto finišo liniją, aplenkusi priešininkę puse rato. Trečiąją bei ketvirtąją vietas pasidalino vairuojančių moterų asociacijos „Racing Ladies“ narės Birutė Vyšniauskaitė ir Ramintai Vaitiekūnienė, kuri į varžybas atvažiavo net iš Alytaus. Penktą liko Ernesta Kavaliūnaitė, o šešta Beatričė Noreikaitė, kuri prie karto vairo sėdo pirmą kartą. Mergina labai džiaugėsi, kad lenktynių metu sugebėjo puikiai važiuoti – nei karto neapsisuko ir neįlėkė į pusnį.

2016 11 12 ATT D3N_6644LR

Vyrų įskaita

Iškarto po moterų važiavimų prie sarto linijos išsirikiavo 9 vyrų įskaitos dalyviai. Jų gretose buvo ir kartingo varžybų senbuviai – Anton Abragimovič, Darekas Ostrovskis, Vaidas Katauskis ir Aivar Kozlov, ralio lenktynininkas Ričardas Baubinas, bei kiti naujovių ištroškę entuziastai.

Anton Abragimovič ir Vaidas Katauskis nuo pat kvalifikacijos pradžios stabiliai laikė pirmos ir antros vietos pozicijas, bei viso varžybų vaziavimo metu. Įdomesnė kova vyko tarp kitų varžybų dalyvių. Iš trečios startinės pozicijos vietos startavęs Darekas Ostrovskis, nukrito į šeštą poziciją, iš kurios į trečiąją vietą pakilo Ricardas Baubinas, kuris parodė puikų rezultatą ir šaudymo rungtyje, neprašovęs pro šalį nei vieno taikinio. Ketvirtą vietą užėmė Andrius Urbaitis, o penktas buvo Tomas Urbanavičius.

Varžybų organizatoriai sveikina visus “Kartingo beatlono” dalyvius ir nori palinkėti visiems ne tik įsimintinų starų, bet ir saugių kilometrų kasdieniniame kelyje. Iki susitikimo trasoje!

2016 11 12 ATT D3N_6929LR

Organizatoriaus žvilgsnis: Startas – visada jaudinantis

Nors, tai nėra pirmas tokio formato renginys, jį jau ne pirmus metus organizuoja Vilniaus „Plytinės kartodromas“. Tačiau išgirdusi apie tokio formato varžybas iškarto sutikau bendradarbiauti. „Juk “Subaru Klubas” yra vienas iš aktyviausių Lietuvos auto klubų. Ir mums vis ne gana renginių,“ – juokiasi Jolanta.

Sprendžiant iš dalyvių ir šių varžybų sumanytojų nuotaikų – lenktynių projektas neprisvilo, todėl jau dabar organizatorių komanda („Subaru Klubas” prezidentė Jolanta Iselionienė ir „Plytinės kartodormas“) planuoja dar vieną renginį. Artimiausiu metu azarto mėgėjai turės galimybę išbandyti jėgas komandinėse 1 valandos “Kartingo biatlono” varžybose, kurios jau startuoja lapkričio 24-ą dieną.

Kartingo beatlono komandinės įskaitos varžybos

Šiose varžybose nebebus daromi kvalifikaciniai važiavimai, iškarto vyks vienos valandos trukmės komandinės kartingo varžybos su šaudymu. Komandą turės sudaryti 2 dalyviai. Komandos trauks burtus starto pozicijai ir kartingo pasirinkimui. Vyks komandinės 1 valandos varžybos. Per 60 min. truksiančias varžybas komandos dalyviai varžybų metu privalės atlikti pasikeitimus ir atlikti po dvi šaudymo procedūras (t.y. kiekvienas dalyvis privalės aplankyti šaudymo zoną ir pataikyti į 5 taikinius). Už kiekvieną nepataikymą į taikinį bus skiriama  2 sek. bauda. Finišo vėliava varžybose bus rodoma tik tuomet, kai pirmoje pozicijoje važiuojantis kartingas pirmą kartą kirs finišo liniją nuo starto praėjus – 60 minučių. Pirmų trijų vietų prizininkai bus apdovanoti taurėmis ir rėmėjų įsteigtais prizais.

Registracija vykdoma iki 2016m. lapkričio 23 dienos. Paskubėkite, komandų skaičius ribotas – 8 komandos.

Žiūrovams renginys – nemokamas.

Daugiau informacijos apie artėjančias varžybas galite rasti Facebook’e

GALERIJA

Back to top button