SlalomasSportas

„Vimota miesto lenktynės” – „Kauno gatves užims slalomo meistrai”

Automobilių slalomas – sporto pradžiamokslis, būtinas ir ralio meistrui, ir šonaslydžio asui. Paprastas važiavimas aplink kūgelius išmoko jausti automobilio dimensijas ir tuo pačiu supažindina su bendromis sporto tradicijomis. Rugsėjo 6-ąją „Vimota miesto lenktynių” organizatoriai kviečia savo sportinę karjerą pradėti visiems gerai žinomoje vietoje – Europos prospekte Kaune.

„Tai – ne gatvės lenktynės. Čia yra vienas esminių skirtumų, kurį norime akcentuoti. Mes darome varžybas mieste, tačiau tai ne vaikų, prisižiūrėjusių kompiuterinių žaidimų, pasilakstymas, o Lietuvos greituminio slalomo čempionato varžybos”, – idėją pristato varžybų organizatorius Linas Ramoška.

„Jau senokai žvalgėmės vietos, kuri tiktų sportui mieste ir galų gale nusprendėme išbandyti šią atkarpą. Ne paslaptis, jog varžyboms praėjus sėkmingai, tęsime darbus ir bandysime čia organizuoti žiedines lenktynes”, – ambicingus planus dėsto „Vimota miesto lenktynių” organizatorius.

Europos prospekto atkarpa tarp M. K. Čiurlionio tilto ir Vilties gatvės, arba paprasčiau tariant – Europos prospekto kalnas buvo pasirinktas neatsitiktinai: šios vietos uždarymas minimaliai paralyžuoja miesto eismą, yra lengvai apvažiuojamas. Tuo pačiu, tai puiki vieta su pakilimu ir nusileidimu nuo kalno, greitais posūkiais ir lengvu privažiavimu žiūrovams. Pastariesiems renginys bus nemokamas, o įspūdingus vaizdus akims paganyti užtikrinti žada renginio svečiai.

„Jau turime keletą „Porsche” automobilių, lietuviams mažiau žinomą, žiedinėms lenktynėms skirtą „Ginetta” bolidą, keletą įspūdingų „BMW” bei „Mitsubishi Evo” monstrų, sudalyvauti planuoja net Dakaro bekelės varžyboms ruoštas visureigis. Įvairovės bus tikrai daug, o svarbiausia – bus įdomu sekti kas šioje, iš pirmo žvilgsnio paprastoje, trasoje sugebės distanciją įveikti greičiausiai”, – tęsia L. Ramoška.

„Be svečių klasės bolidų, prie starto linijos planuoja stoti per penkiasdešimt čempionato dalyvių, kuriems šiose varžybose pelnomi taškai bus itin svarbūs kovojant metinėje įskaitoje, tad įtampos varžybų metu netruks”, – pasakoja organizatorius.

Rugsėjo 6-ąją eismas nurodytoje atkarpoje bus uždarytas lygiai parai laiko, apylanka srautą nukreips į Veiverių gatvę. „Suprantame, jog tai sukels šiek tiek nepatogumų į miestą grįžtantiems poilsiautojams, tačiau tuo pačiu tai puikus šansas ne tik pamatyti nuo ko gimsta automobilių sporto meistrai, bet ir išbandyti savo jėgas, todėl tikimės miestiečių supratingumo. Renginys nemokamas, tad tai puiki proga kartu su savo atžalomis įdomiai praleisti sekmadienį, tiek apžiūrint sportinius automobilius, tiek ir sekant kovas trasoje”, – renginio privalumus dėsto L. Ramoška.

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį planuojamos varžybos taps septintuoju „Lietuvos automobilių greituminio slalomo ir kalnų lenktynių čempionato” etapu ir Kauno gatvėse vyks pirmą kartą po itin ilgos pertraukos. Renginio organizatoriai tikisi, jog bent jau šis formatas ir varžybos po truputį virs gražia, ilgamete tradicija.

Back to top button