Vis daugiau europiečių automobilius importuoja iš Jungtinių Valstijų

Automobilis iš Jungtinių Valstijų – vis daugiau ir daugiau dėmesio sulaukiantis dominančio automobilio įsigijimo būdas apie kurį iki šiol sklando įvairiausi gandai.

Pagrindinis automobilio iš JAV privalumas yra elementarus – kaina. Panašios komplektacijos kaip Europoje naudotas automobilis JAV gali būti perpus pigesnis, o įskaičiuojant transportavimą ir mokesčius – bent ketvirtadaliu.

Buick Enclave

Didėjantį europiečių susidomėjimą JAV esančiais automobiliais įrodo „CarFax“ duomenys. Pasak jų, 2015 m. į Europą atvyko beveik 91 tūkst. automobilių. Tuo tarpu 2019 metais automobilių iš Jungtinių Valstijų kiekis išaugo iki 342 642 vnt.

Jeigu augantis importuotų automobilių kiekis neturėtų stebinti, „CarFax“ atliko tyrimo išvadose rašoma, jog nepaprastai daug automobilių iš Jungtinių Valstijų į Europą išvyksta turėdami išskirtinai daug defektų.

Buick Encore

Dar 2015 metais „CarFax“ teigė, jog maždaug puse iš JAV importuojamų automobilių priskiriami dideliai rizikai. Praėjus ketveriems metams, į didžiulės rizikos grupę pateko net 90 procentų automobilių. Tai reiškia, jog į Europą atvykę automobiliai buvo patekę į rimtesnį įvykį, nėra tinkami eksploatuoti bendro naudojimo keliuose arba turi dar Jungtinėse Valstijose užslėptų defektų.

Vis dėlto, vargu ar „CarFax“ pateikti duomenys ką nors pakeis. Prieš šešeris metus Vokietija buvo lyderė importuojant automobilius iš JAV, tačiau dabar tarp lyderių galima rasti ne vieną šalį iš Rytų Europos.

Paskutinius ketverius metus importo lydere buvo laikoma Gruzija (Sakartvelas). Į šią šalį 2019 metais buvo importuota net 160 tūkst. automobilių. Nors „CarFax“ neatskleidžia detalesnės informacijos, tačiau į trejetuką taip pat patenka Lietuva.

Panašūs įrašai

Back to top button