Reklama
Naujienos

Vokietijoje – viena pirmųjų autonominio automobilio avarijų

Rugpjūčio 15-ą dieną, Vokietijoje, Badeno-Viurtembergo regione, bandomasis „BMW iX“ automobilis, naudodamas autonominio vairavimo sistemą sukėlė rimtą avariją, per kurią vienas žmogus žuvo, o devyni buvo sunkiai sužeisti. Avarijos metu už vairo sėdėjo 43 metų vairuotojas.

Į įvykio vietą atvykę pareigūnai iš pradžių sakė, jog bandomoji transporto priemonė dėl neaiškių priežasčių posūkyje išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą, kur susidūrė su priešais atvažiuojančiu „Citroen“.

Vokietijoje – viena pirmųjų autonominio automobilio avarija

Jame sėdėjo 70-metė vairuotoja, kuri vėliau savo automobiliu priekine dalimi trenkėsi į kitą automobilį. 32 metų vairuotojo valdomas automobilis nuvažiavo nuo kelio ir iš karto užsidegė. Vėliau bandomasis BMW susidūrė su „Mercedes-Benz“, kurio vairuotojas patyrė mirtinus sužalojimus.

Policijos duomenimis, BMW automobilyje, be 43 metų vyro, važiavo dar du 31, 42 ir 47 metų vyrai bei pusantrų metų vaikas. Visi jie, kaip ir kiti du vairuotojai bei du jų keleiviai, buvo sunkiai sužeisti.

Į įvykio vietą atskubėjo keturi gelbėjimo sraigtasparniai ir dešimt greitosios pagalbos automobilių. Be to, įsikišo 80 ugniagesių gelbėtojų su 15 gelbėjimo automobilių. Dėl avarijos kelias buvo visiškai užblokuotas kelias valandas. Policijos vertinimu, eismo įvykyje dalyvavusioms transporto priemonėms padaryta žala siekia apie 180 000 eurų.

Vokietijoje – viena pirmųjų autonominio automobilio avarija

BMW atsižvelgdama į susidariusią situaciją, iškart pateikė savo įvykių versiją. Pasak gamintojos, avarija įvyko tuomet, kai vairuotojas naudojosi autonominio vairavimo sistema, kuri neleidžia visapusiškos automobilio kontrolės perleisti išmanioms sistemos.

„Nepriklausomai nuo pagalbinių sistemų kiekio, vairuotojas visuomet yra atsakingas už automobilio elgesį kelyje“, – po įvykio komentavo BMW markės atstovai.

Rodyti daugiau
Back to top button