RalisSportasWRC

„Volkswagen“ grįžta į ralio pasaulį su nauju bolidu

„Volkswagen“ vardas sugrįžta į pasaulio ralio čempionato areną. Tik šį kartą „Volkswagen“ į ralį sugrįžta ne kaip gamyklinė komanda, o sportinių bolidų gamintoja, kuri siūlys savo naujausią kūrinį įsigyti privačioms komandoms. 

2018 metų, antrame ketvirtyje, automobilių gamintoja „Volkswagen“ pradės „Polo GTI R5“ bolido gamybą. Šiandien paviešintas bolido eskizas leis susidaryti pirmąjį įspūdį kaip atrodys netrukus oficialiai debiutuosiantis lenktyninis automobilis.

„Mūsų inžinieriai moka sukurti pergalingą bolidą. Vedami mūsų inžinierių entuziazmo dėka, mes sukūrėme naująjį „Polo GTI R5“ su kuriuo privačios komandos galės varžytis pačiame aukščiausiame lygyje“, – pristatydamas naująjį bolidą kalbėjo „Volkswagen Motorsport“ padalinio vadovas Svenas Smeetsas.

Padalinio vadovo teigimu, naujojo bolido kūrimo prasidėjo šių metų pradžioje. Kol kas automobilis nebuvo išbandytas pilnu pajėgumu, tačiau pirmieji testai buvo atlikti dar šių metų pabaigoje.

Kaip ir bendro naudojimo keliams skirtas „Polo GTI“, taip ir „Polo GTI R5“ bus komplektuojamas su efektyviu keturių cilindrų benzininiu varikliu, kuriam kompaniją palaikys turbina ir tiesioginis kuro įpurškimas. Automobilis taip pat bus komplektuojamas su keturių varančiųjų ratų pavara ir penkių laipsnių sekvencine pavarų dėže.

Sėkmingas tokių projektų realizavimas paskatino pakeisti „Volkswagen“ koncerno vadovų požiūrį į autosportą. Galbūt, bet tik galbūt, artimiausioje ateityje pamatysime į didžiąją areną sugrįžtančią gamyklinę „Volkswagen“ komandą.

Panašūs įrašai

Back to top button