RalisSportas

Žiemos ralyje „7bet Racing by Rally4Fun“ekipą į pergalę vedė jaunimas

Šiais metais suburta „7bet Racing by Rally4Fun“ ekipa jau pirmose sezono varžybose pademonstravo, kad šiemet komandos ekipažai nusiteikę būti dažnais svečiais ant prizininkų pakylos. „7bet Winter Rally Aukštaitija“ varžybose ekipai pavyko triumfuoti komandinėje įskaitoje, jos nariams – pasiekti podiumą klasėse, o vienas iš ekipažų tapo ralio sprinto nugalėtoju.

Į pergalę vedė jaunimas

„7bet Racing by Rally4Fun“ komandos vadovas Eugenijus Andrulis pasidžiaugė, kad dviem Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etape Zarasuose startavusiems ekipažams pavyko iškovoti taškų tiek sau, tiek papildyti jais ir komandos kraitį.

Itin malonią staigmeną čia pateikė Marko Buteikio ir Ugniaus Vainevičiaus duetas. Šiemet ralio sprinto disciplinoje debiutavęs ekipažas, lenktyniavęs BMW automobiliu, už savęs sugebėjo palikti net ir labiau patyrusius bei pranašesne technika apsiginklavusius ekipažus.

„Tikrai džiaugiuosi komandos narių rezultatais. Markas Buteikis su Ugniumi Vainevičiumi laimėjo tiek savo klasėje, tiek absoliučiai sprinte. Mantas Garbuzas su Pauliumi Butavičiumi finišavo penktoje vietoje, o klasėje iškovojo antrąją vietą. Šie ekipažai atrodo labai perspektyviai, todėl šiemet galima tikėtis aukštų rezultatų. Jaunoji karta demonstruoja, kad jie tikrai greiti ir senbuviams šiame sezone lengva nebus“, – sakė Eugenijus Andrulis.

Markas Buteikis su Ugniumi Vainevičiumi
Markas Buteikis su Ugniumi Vainevičiumi

Ant kelio išsilaikyti pavyko visą ralį

Absoliučiu ralio sprinto nugalėtoju tapęs septyniolikmetis Markas Buteikis prieš artimiausią persekiotoją, „Subaru“ vairavusį Arūną Vaičiūną susikrovė beveik pusantros minutės pranašumą. Paklaustas apie tokį rezultatą jaunasis lenktynininkas neslėpė, kad iššūkių buvo, tačiau su visomis užduotimis jiems pavyko susitvarkyti.

„Greičio ruožai buvo ypač sudėtingi, kai važiavome jais pirmą kartą. Neturėjome vėžės, buvo daug šlapio sniego. Jausmas buvo tarsi važiuotume be dyglių. Tačiau atsigriebėme tuos greičio ruožus važiuodami antrą kartą. Ant kelio išsilaikyti pavyko visą ralį, nors buvo kelios situacijos „ant ribos“.

Automobilis veikė puikiai, labai patiko. O dar ir dizainas labai gerai atrodo. Tai standartinis automobilis, jokių agregatų nuo pernai jam nekeitėme, bet viskas atlaikė kuo puikiausiai. Aišku, su juo ant sniego važiavau pirmą kartą, tai šiek tiek reikėjo laiko priprasti. Tačiau bendrai įspūdžiai labai geri.

Be to, iki šiol nebuvau važiavęs už komandą, todėl labai smagu, kad dabar kartu galime rinkti taškus su kitais „7bet Racing by Rally4Fun“ ekipažais. Ta komandinė atmosfera yra labai puiki“, – sakė iš Mini ralio į ralio sprinto discipliną šiemet žengęs Markas Buteikis.

Markas Buteikis su Ugniumi Vainevičiumi
Markas Buteikis su Ugniumi Vainevičiumi

Rado pasitikėjimą savimi

Prie „7bet Racing by Rally4Fun“ pergalės komandinėje įskaitoje prisidėjo ir kitas ekipos duetas – Mantas Garbuzas su Pauliumi Butavičiumi. Jie savo klasėje SG-3 iškovojo antrąją vietą, o absoliučioje sprinto įskaitoje finišavo penkti. Įspūdžiais apie varžybas pasidalijęs komandos šturmanas neslėpė, jog žiemos ralis davė daug pamokų ir leido įsitikinti, kad per žiemą atnaujintas jų BMW sustyguotas idealiai. Be to, lenktynių eigoje ekipažas jau pasitikėjo ne tik automobiliu, bet ir savimi.

„Po praėjusių metų, kai keliuose raliuose turėjome nesėkmių ir likome apmaudžioje ketvirtoje vietoje, šiemet jau nuo pat pirmųjų varžybų degėme noru atsigriebti. Tikslas šiemet pasiekti kuo aukštesnę poziciją, todėl dar prieš sezoną patobulinome automobilį, atnaujinome agregatus, radome keletą papildomų „arklių“. Garaže praleidome kelis mėnesius, tad Zarasuose mes tarsi testavome tai, ką gero tame garaže pavyko nuveikti, ar visus varžtus prisukome. Pasirodo, kad prisukome viską ir automobilis dirbo kaip šveicariškas laikrodis ir viršijo mūsų lūkesčius. Galima pasakyti taip, kad mūsų Džesika, kaip mes vadiname savo BMW, buvo labiau pasiruošusi negu mes patys.

Mantas Garbuzas su Pauliumi Butavičiumi
Mantas Garbuzas su Pauliumi Butavičiumi

Zarasuose nustebino tai, kad ten vis dar buvo tikra žiema. Aišku, gaila, kad ralio dieną viskas pradėjo tirpti. Pernai važiavome žiemos ralyje Ignalinoje, tai ten sąlygos buvo idealios. O čia, Zarasuose prieš startą jau nebežinojome, ko tikėtis. Vairuotojas prieš startą buvo tikrai išsigandęs.

Pirmi du greičio ruožai buvo tikrai sunkūs. Ne itin sekėsi išlaikyti automobilį ne tik vėžėje, bet ir kelio plotyje. Taip pavažiavę pamanėme, kad svarbiausia bus tiesiog finišuoti ir apie kažkokius rezultatus svajoti neverta. Tačiau važiuojant tuos pačius greičio ruožus antrą kartą sukibimo jau buvo kur kas daugiau, tad ir tempą galėjome laikyti didesnį, automobilis jau nebeplaukiojo po kelią.

Servise pamatėme, kad klasėje esame treti ir dar tikrai turime šansų. Nusprendėme, kad naktiniuose greičio ruožuose turime atakuoti. Naktis mūsų visiškai neišgąsdino. Du pirmuosius naktinius greičio ruožus savo klasėje net sugebėjome laimėti ir galų gale pavyko iškovoti antrąją vietą. Tiesa, buvo vienas momentas, kai į posūkį atvažiavome per greitai ir per plačiai, tai vos nenulėkėme į šalikelę. Tačiau viskas baigėsi gerai. Rezultatas tenkina, bet svarbiausia, kad buvo geras „vaibas“ ir lenktyniaudami jautėme malonumą. Tai svarbiau už taures ir prizus“, – sakė Manto Garbuzo šturmanas Paulius Butavičius.

Mantas Garbuzas su Pauliumi Butavičiumi
Mantas Garbuzas su Pauliumi Butavičiumi

Ruošia dar gausesnes pajėgas

Šiose varžybose finišą pasiekė ir kiti „7bet Racing by Rally4Fun“ ekipažai – „nuliais“ važiavę Liudas Šimkus su Giedriumi Kinderiu, bendroje, o ne ralio sprinto rikiuotėje lenktyniavę Paulius Novakas su Mykolu Stravinsku, Tadas Gombrevičius su Donatu Klimkevičiumi ir Aurimas Eidžiūnas su Justu Barysu. Pastarasis ekipažas pirmą sykį išmėgino savo naująjį ralio automobilį – „Ford Fiesta N5“.

„Zarasuose mes atlikome treniruotę, nes iki šiol šiuo automobiliu dar neteko lenktyniauti. Pasiruošimą Lietuvos automobilių ralio čempionatui kovo pabaigoje pratęsime Ispanijoje“, – sakė Aurimas Eidžiūnas.

Back to top button