Žymiausi Holivudo filmų automobiliai

Tam, kad automobilis taptų tikra kino ekranų legenda, jis turi būti patobulintas taip, kad išskirtinis siluetas ar filme naudojami privalumai, ilgai įstrigtų į žiūrovų atmintį.

Per daugelį metų, Holivude, buvo sukurta visa armija įvairiausių filmų herojų, tačiau vos keletas iš jų tapo tikromis ikonomis ne tik pop kultūroje, bet ir automobilizmo industrijoje.

253537

Nusprendęs parodyti kiek kitokią „Betmeno“ intepretaciją, išradingasis režisierius, Kristoferis Nolanas, nusprendė herojui suteikti naują automobilį. Seniau, tiek serialuose, tiek filmuose „Žmogaus šikšnosparnio“ transporto priemonės atrodė unikaliai, tačiau visa tai vyko prieš daugelį metų, o šiuolaikiniam kovotojui su blogiu reikėjo modernaus įrankio kovai su blogiu. Tam buvo sukurtas visiškai unikalus ir funkcionuojantis „Tumbler“ automobilis, kurio pasirodymas užgniaužė žiūrovų kvapą. Agresyviai ir futuristiškai atrodanti mašina ateityje taps tikra kolekcionieriaus svajone.

253538

„Vaiduoklių medžiotojai“ – viena iš geriausių praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio komedijų. Tačiau ne vien vaiduokliai šį filmą padarė tokį populiarų. „Ecto-1“ buvo retro-futuristiškai atrodantis automobilis, kuriuo į iškvietimus vykdavo „Vaiduoklių medžiotojai“. Tai ant „Cadillac Miller Meteor“, greitosios pagalbos automobilio, sukurta mašina, kuri turėjo filmo atmosferai puikiai tinkančias dekoracijas.

253540

„Vaiduoklių medžiotojai“ yra viena iš geriausių praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio komedijų. Tačiau ne vien vaiduokliai šį filmą padarė tokį populiarų. „Ecto-1“ buvo retro-futuristiškai atrodantis automobilis, kuriuo į iškvietimus vykdavo „Vaiduoklių medžiotojai“. Tai ant „Cadillac Miller Meteor“ greitosios pagalbos automobilio sukurta mašina, kuri turėjo filmo atmosferai puikiai tinkančias dekoracijas.

253542

„Atgal į ateitį“ kūrėjai nusprendė, jog laiko mašina tapsiantis automobilis turi būti stilingas, tačiau 1985 metais, kuomet pasirodė filmas, amerikiečiai gamino visiškas metalo krūvas, o europietiškų mašinų buvo iš principo atsisakyta. Todėl teko rinktis labai lėtą, tačiau moderniai atrodantį „DeLoean“ automobilį. Iš esmės, ši mašina neturėjo nieko ypatingo, kas ją darytų tikra ikona. Būtent filmas „Atgal į ateitį“ suteikė „DeLoeran“ garbingą statusą, o laiko mašiną atpažįsta net ir tie, kurie nesidomi nei kino, nei automobilių industrijomis.

253546

Garsusis aktorius, Melas Gibsonas, automanas asocijuojasi su vienų garsiausių savo filmų – „Pašėlęs Maksas“. Juostoje pasakojama apie Australijoje nutikusią socialinę krizę, kur kiekvienas benzino lašas yra vertas daugiau, nei žmogaus gyvybė. Todėl filmo kūrėjai pagrindiniam veikėjui norėjo suteikti kiek spartietišką, tačiau agresyvų automobilį. Tam buvo parinktas 1973 metų gamybos „Ford Falcon XB GT“, kuriam buvo sumontuoti didesni kuro bakai, didžiulės padangos ir variklio kompresoriaus muliažas.

253543

Na ir pabaigai – kiek mažiau agresijos, o daugiau rafinuotumo ir elegancijos. Tai legendinis Džeimso Bondo automobilis – „Aston Martin DB5“. Britai savo geriausiam slaptajam agentui pagaminto tikro džetelmeno mašiną, kuri savyje slepia įvairiausių gudrių mechanizmų, kurie padeda kovoti su blogiukais. Net „Top Gear“ yra pripažinę, jog šis „DB5“ yra geriausias visų laikų Agento 007 automobilis.

 

Panašūs įrašai

Back to top button